Spółki / Aktualności > Aktualności ogólne


2019-06-17 -

 

Zmiana adresu biura Porad Prawnych

 

 

Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Miedzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej, informiuje członków Związku Zawodowego, iż w ostatnich dniach nastąpiła zmiana adresu biura bezpłatnych Porad Prawnych, które są udzielane przez Mec. Łukasza Brachowskiego.

Nowy adres biura : 43-300 Bielsko - Biała Plac Św Mikołaja 2/3 tel. 501 - 579 -339

 

Za Zarząd

Krzysztof Laszczak

  

2019-05-31 -

 

Z głębokim żalem pożeganaliśmy ś.p. Przewodniczącego Jana Guza

 

W dniu 29.05.2019 roku w Białej Podlaskiej odbyły sie uroczystości pogrzebowe ś.p. Przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Kol. Jana Guza. W ostatniej drodze towarzyszyli mu: rodzina, przyjaciele, przedstawiciele strony rządowej, politycy, organizacje związkowe i organizacje pracodawców Rady Dialogu Społecznego, przedstawicie ogólnopolskich organizacji związkowych, przedstawicie wojewódzkich i powiatowych struktur OPZZ oraz przedstawicie międzyzakładowych i zakładowych organizacji związkowych należących do OPZZ.

Kronika Związkowa 31.05.2019

 

 

 

2019-05-30 -


Premia Efektywnościowa 2019

 

Jak co roku wraz z wynagrodzeniem za miesiąc maj zostanie wypłacona premia efektywnościowa pracownikom w Spółkach, w których taki element wynagradzania jest zapisany w Układzie Zbiorowym Pracy czy w Regulaminie Wynagradzania. Poniżej przedstawiamy tabele premii efektywnościowej w poszczególnych Spółkach:

 

FCA Poland S.A.

Fenice.

Magneti Marelli.

Sirio.

FCA Services/Sadi Polska

MA Polska S.A.

Sistema Bielsko/Tychy

 

 

 

 

2019-05-22 -

 

Wrocław - Oceanarium - Zoo

 

Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej informuje, że w dniu 08 czerwca 2019 roku (sobota) organizuje wyjazd integracyjno-rodzinny dla członków naszej Organizacji oraz najbliższych członków rodzin do Wrocławia połączny z wejściem do ZOO na ternenie którego znajduje się Oceanarium z fauną i florą Afryki. Zapisy wraz w wpłatą można dokonywać w biurze związkowym jak równiez telefonicznie. szczegóły w Wrocław ZOO 2019

 

 

 

2019-05-06 -

 

1 Maj Święto Pracy Warszawa - Wilno

 

 

 

Jak co roku nasza Organizacja Związkowa reprezentowana przez grupę ponad 60 osób wzięła udział w obchodach Święta Pracy. W tym roku uczestniczyliśmy w uroczystości zorganiozowanej przez OPZZ oraz Federację Metalowców i Hutników, która odbyła się na Cytadeli Warszawskiej gdzie poszczególne reprezentację złożyły wieńce pod Bramą Straceń Cytadeli Warszawskiej. Po zakończeniu cała grupa udała się w kierunku Wilna gdzie zwiedziliśmy miasta Wilno i Troki 

 

 

 

 

2019-04-30 -

 

FCA Poland S.A. oraz FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. Porozumienie płacowe podpisane!!!

 

     W dniu 30.04.2019 r w Tychach zostało zawarte porozumienie płacowe dla pracowników Spółek FCA Poland S.A. oraz FCA Powertrain. Spotkania odbyły się w dniach 29 oraz 30 kwietnia 2019 roku. Na spotkaniu w dniu 29.04.2019 obecni byli przedstawiciele Dyrekcji z Turynu Dyr. Di Biasi, Dyr. Corteze oraz Przedstawiciele Dyrekcji obu Spółek.

 

 

2019-04-23 -

 

Kolejne spotkania w FCA Poland oraz FCA Powertrain - brak porozumienia

 

 

    W dniu 19.04.2019r. odbyły się spotkania w Spółkach FCA Poland S.A. oraz FCA Powertrain Sp. z o.o. Ze strony przedstawicieli Dyrekcji obu Spółek padły analogiczne propozycje wzrostu wynagrodzeń dla pracowników tych Spółek - 300 zł wzrostu mięsięcznie ze skutkiem od 1.01.2019 r. Propozycja jaka została zaproponowana daje pewien  przyrost płacy miesięcznej aczkolwiek jest odbiegająca od oczekiwań pracowników jakie były kierowane do Zarządów Spółek. Po wymianie poglądów nasza Organizacja Związkowa oraz inne Organizacje złożyły nowe żądania płacowe. Kolejne spotkanie zaplanowano na dzień 29.04.2019r. O szczegółach kolejnych rozmów będziemy informować na bieżąco.

 

 

2019-04-16 -

 

Wielkanoc 2019

 

 

 

      Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych

  pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastr
oju,serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

 

 

Składa Zarząd NSZZ Pracowników

Organizacja Międzyakładowa FCA Poland i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

 

2019-04-11 -

 

ELEKTROMETAL to kolejna Spółka którą obejmujemy swoją działalnością statutową

 

   Pragniemy poinformować, iż w inicjatywy pracownków Spółki ELEKTROMETAL w Jasienicy z jaką zwrócili się do naszego Związku Zawodowego na przełomie stycznia i lutego 2019 roku Zarząd Związku postanowił rozszerzyć swoją dziłalność statutową o w/w Spółkę.

Podstawowymi wyrobami firmy są różnego rodzaju miarki poziomu oleju do silników spalinowych wraz z prowadnicami, elementy metalowe wytwarzane technologią obróbki bezwiórowej oraz szeroka gama wiązek elektrycznych stosowanych w przemyśle samochodowym. Firma posiada wydział przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz własną narzędziownię wyspecjalizowaną w wytwarzaniu narzędzi i oprzyrządowania do obróbki bezwiórowej jak również wtryskowych.

 

Za Zarząd

Krzysztof Laszczak

2019-04-05 -

Informacja dla członków Związku Zawodowego

 

    Koleżanki i Koledzy, Delegaci, Członkowie Zawiązku Zawodowego bardzo dziękuje za zaufanie, jakim Zebranie Delegatów Związku Zawodowego w dniu 30.03.2019 r. obdarzyło mnie, poprzez powołanie na funkcje Przewodniczącego Związku Zawodowego na X kadencję 2019-2024. Decyzja o podjęciu się kierowaniem tak dużej Organizacji Związkowej nie była łatwa, została podjęta z pełną świadomością jak i z dużą odpowiedzialnością. Chciałbym zapewnić, iż że swej strony zrobię wszystko co w mojej mocy aby tego zaufania nie zmarnować, dlatego tak ważna będzie dla mnie wspólna praca z nowo wybranym Zarządem Związku oraz z każdym członkiem Związku, jak również z innymi Organizacjami Związkowymi, aby wspólnie poprawiać warunki pracy i płacy dla pracowników w których prowadzimy swoją działalność Statutową.

Korzystając z okazji bardzo chciałbym podziękować Kol. Stanisław Młynarczyk, który przez 30 lat pełnił funcje Przewodniczącego Związku i wspólnie z członkami Związku Zawodowego dbali o prawa pracownicze przez te wszystkie nie łatwe lata pracy, oraz Kol. Zofi Czekańskiej która przez okres 18 lat prowadziła finanse naszej Organizacji. Składam również życzenia dużo zdrowia, uśmiechu i samych przyjaznych ludzi obok siebie aby ten czas zasłużonego odpoczynku jakim jest emerytura był dopełnieniem kariery zawodowej.


 W najbliższych dniach już pierwsze poważne wyzwania przed nami dlatego zwracam się do wszystkich członków naszej organizacji  o wsparcie w tych dniach. Zachęcam do składania wszelkich opinii do naszego Związku Zawodowego czy to drogą telefoniczną czy na skrzynkę e-mail.

Przewodniczący

Krzysztof Laszczak

 

 

www.kompmar.net.pl