Spółki / Aktualności > Aktualności ogólneAKTUALNOŚCI
NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

2018-01-04 -

Bal Metalowca

 

           Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej informuje, że w dniu 10 lutego 2014- sobota organizuje dla członków Związku Bal Metalowca w Kompleksie Gastronomicznym „Kameliowy Zakątek”, budynki ZIAD-u Bielsko-Biała Al. Armii Krajowej 220 (kierunek — Szyndzielnia, Szpital Wojewódzki)Wszystkich zinteresowanych zapraszamy do zapoznania sie ze szczegółami

Bal Metalowca szczegóły

2017-12-15 -

 

Boże Narodzenie 2017

 

 

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.
Ten szczególny czas spędzamy
zazwyczaj w gronie najbliższych,
ciesząc się blaskiem choinkowych światełek
i uśmiechem na twarzach Kochanych.
Choć marzenia nie zawsze się spełniają,
a życie stawia przed nami coraz to nowe wyzwania,
chwile takie jak te, spędzone przy wigilijnym stole, wszystko wynagradzają.


W tych wyjątkowych dniach

Świąt Bożego Narodzenia,
chcemy Wam życzyć wiele zadowolenia
i sukcesów z podjętych wyzwań.
Niech w nadchodzącym Nowym 2018 Roku
szczęście i pomyślność nigdy Was nie opuszczą,
a wiara codziennie dodaje sił i energii
do realizacji nowych pomysłów.

 

Życzy Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa
FCA Poland i Spółek w Bielsku-Białej

 

2017-12-11 -

 


Upominki   świąteczne  2017

 

Zarząd NSZZ Pracowników FCA Poland i Spółek Organizacja Międzyzakładowa w Bielsku-Białej informuje że już od  wtorku 12 grudnia 2017 od godziny 7.00 zaprasza naszych członów Związku po odbiór tegorocznych prezentów upominkowych przygotowanych przez Zarząd. Upominki można odebrać w siedzibie Związku obiekt nr 20 – strona północna.

 

 

 

2017-11-27 -

 

Nagroda Świąteczna 2017!!!

 

     W połowie listopada Zarząd naszego Związku tradycyjnie jak co roku skierował do wszystkich Spółek w których prowadzimy działalność statutową stosowne wnioski o przystąpienie do rozmów celem określenia wysokości tegorocznej nagrody świątecznej. Poniżej prezentujemy tabelę zawierającą wysokości nagród w poszczególnych Spółkach.

 

 

 

2017-11-13 -

 

Chorwacja w czerwcu, Albania w sierpniu

Zapraszamy do zapoznania sie z przygotowanymi ofertami.

 

 

     

            Drogie koleżanki i koledzy Zarząd NSZZ Pracowników FCA  Poland i Spółek Organizacja Międzyzakładowa w Bielsku-Białej, informuje wszystkich członków Związku Zawodowego, że w dniach 29.05.-09.06.2018r. organizuje wyjazd do miejscowości Karlobag. Podtrzymując dobrą tradycję jest to pierwszy z dwóch wyjazdów, nastepny wyjazd, który pragniemy zorganizować dla czlonków Zwiazku będzie to wyjazd sierpniowy do miejcowości Divjaka w dniach 04-15.08.2018 Prosimy o zapoznanie się z ofertami oraz kontakt z siedzibą Związku. Ilośc miejc bardzo ograniczona!!!

 

Chorwacja-Karlobag

Albania-Divjaka


 

     

2017-10-02 -

 

Informacja dla członków Związku Zawodowego.

 

           Zarząd NSZZ Pracowników FCA Poland i Spółek w Bielsku-Białej, informuje członków Związku Zawodowego , że z dniem 1 lipca 2017 r. dotychczasowy V-ce Przewodniczący kol. Mirosław Grzybek w związku z objęciem stanowiska Przewodniczacego Federacji "METALOWCY" złożył rezygnacje z pełnionej dotychczas funkcji.

Na czas trwania kadencji Zarząd powierzył funkcje V-ce Przewodniczącego niżej wymienionym:

 

             Kol.Laszczak Krzysztof -Magneti Marelli Bielsko-Biała

             Kol.Duraj Jacek- Delfo Poland

 

  Nowo wybranym kolegom życzymy wiele sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

 

2017-09-25 -

 


Opnia NSZZ Pracowników OM FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

 

W sprawie projektu budżetu państwa na rok 2018

 

    Zarząd Związku w oparciu o stanowisko OPZZ, negatywnie opiniuje projekt budżetu państwa na rok 2018.Rząd pomimo stabilnej sytuacji gospodarczej, wysokiego tempa wzrostu PBK i optymistycznych prognoz makroekonomicznych nie przedstawił  przekonującego planu działań na rzecz zwiększenia spójności społecznej, dochodów osób pracujących oraz emerytów i rencistów.

 

2017-09-18 -

 

Pomoc dla poszkodowanych.

   

     Zarząd NSZZ Pracowników FCA Poland i Spółek w Bielsku-Białej na ostatnim Zebraniu Zarządu podjął decyzje o wsparciu finansowym osób które dotknęła nawałnica z dnia 11-12 sierpnia b.r. na terenie woj. Pomorskiego , w wysokości 2000 zł.

     Kwota ta została przekazana na konto  fundacji Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie które to zostało upoważnione przez Marszałka województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struk.

    Uważamy że nie sposób nie zauważyc i przejść obojetnie wobec tak wielkiej tragedii jaka dotknęła ludzi z tych terenów , oraz że sposobem rozdzielania środków w/w fundacja zajmie sie szybko  a środki  zostaną rzetelnie rozdysponowane do tych osób które najbardziej tego teraz potrzebuja.

 

 

 

 

Za zarząd 

Stanisław Młynarczyk

2017-09-11 -

„Udział pracowników transnarodowych

 

 Budowanie silniejszych związków”

 

 

                           W dniach 6-8 września 2017 roku odbyła się międzynarodowa konferencja w Berlinie pod hasłem „Unaited and Stronger Together” w  której wziął udział przedstawiciel naszej Organizacji Związkowej.

        W spotkaniu brały udział reprezentacje z ponad 20 krajów całego świata. Polskę reprezentowała grupa 26-osobowa co dało nam trzecie miejsce pod względem liczebności.

      Na konferencji zostały zaprezentowane i omówione sytuacje Organizacji Związkowych z poszczególnych krajów. W kolejnych dniach odbyły się warsztaty poświęcone sposobom i narzędziom wykorzystywanym w dzisiejszych czasach do organizowania i rozszerzania Organizacji Związkowych.

                                                                                                                                                                              

              Rosnąca liczba firm angażuje się w działalność ponadnarodową i inwestycje. Tworzenie wartości i łańcuchów dostaw w różnych krajach i kontynentach uruchamia dźwignię w rękach pracodawców do obniżania warunków i norm pracy a także wynagrodzeń , nawet w tradycyjnych twierdzach związkowych.Jednocześnie otwiera to możliwości współpracy ze związkami –organizowanie ponadnarodowych spotkań. Wspólna konferencja Industriall Europa, UNI Europa,FES, ETUI i IG Metall zajmują się tymi kwestiami, umożliwiając tworzenie sieci i oferują praktyczne wsparcie dla działaczy i członków związków zawodowych.

 

 

 

 

 

2017-07-20 -

                       Wakacje 2017

  

                                      Szanowne koleżanki i koledzy

W związku ze zbliżającym się czasem zasłużonego wypoczynku wakacyjnego, który potrwa w tym roku w różnych Spółkach do 16 sierpnia, Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej, życzy wszystkim naszym członkom udanego wypoczynku, dużo słońca, niezapomnianych wrażeń turystycznych, pogody ducha oraz szczęśliwych wyjazdów i powrotów.

 Za Zarząd

Stanisław Młynarczyk

 

www.kompmar.net.pl