Spółki / Aktualności > Aktualności ogólneAKTUALNOŚCI
NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

2017-06-30 -

Nadzwyczajny Zjazd Federacji Związków Zawodowych METALOWCY

 

 

W dniu 27 czerwca 2017 w siedzibie Federacji Związków Zawodowych „Metalowcy" obradował Nadzwyczajny Zjazd Krajowy IX Kadencji 2014-2018. Przedmiotem obrad był wybór nowego Przewodniczącego Federacji po nagłej i niespodzianej śmierci dotychczasowego, wieloletniego szefa „Metalowców" – Romualda Wojtkowiaka. W głosowaniu tajnym nowym Przewodniczącym został kol. Mirosław Grzybek, reprezentujący okręg śląski.

2017-05-18 -

                                                    Ostanie pożegnanie śp. Romualda  Wojtkowiaka


 

17 maja 2017 w Murowanej Goślinie k/Poznania najbliżsi, rodzina, znajomi, koleżanki i koledzy oraz pracownicy pożegnali Przewodniczącego Federacji METALOWCY śp. Romualda Wojtkowiaka lat 57.
Jego nagłe i niespodziewane odejście wypełniło nasze serca bólem i ogromnym żalem. Nawet w tej chwili nie jesteśmy sobie wstanie odpowiedzieć na pytanie „dlaczego tak się stało ?”
Jako Przewodniczący Zakładowej Organizacji Związkowej, Rady Wojewódzkiej OPZZ w Poznaniu a następnie Federacji, całe swoje życie wypełnił służbą na rzecz ludzi pracy będąc wierny ideom związkowym do ostatnich chwil życia. W osobie Romualda utraciliśmy autentycznego lidera ruchu związkowego branży metalowej.  W naszej pamięci na zawsze pozostanie, jako serdeczny kolega i wspaniały przyjaciel.

 

Zarząd Fedracji ZZ Metalowcy

galeria
 
 

2017-05-04 -

                                                     1 maja 2017  - Przywróćmy godność pracy 

 „Przywróćmy godność pracy” – pod takim hasłem na ulicach Warszawy protestowali uczestnicy tegorocznej manifestacji 1 majowej zorganizowanej przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. W manifestacji uczestniczyło kilka tysięcy związkowców z całej Polski a wśród nich tradycyjnie nie mogło zabraknąć przedstawicieli Federacji Metalowców z Bielska-Białej.  Blisko 100 osobowa grupa Metalowców wraz z pozostałymi manifestantami maszerując ulicami Warszawy domagała się „ równej płacy za tą samą pracę w tym samym miejscu”

2017-04-19 -

Przekaż 1 % swojego podatku dla chorych na SM

 

Każdy z nas płaci podatek dochodowy i każdy z nas może przekazać 1% podatku na pomoc chorym. Poprzez naszą stronę internetową zwracamy się z apelem do tych, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych celów dla kogo zechcą przekazać swój 1 % podatku za rok 2017, aby przekazali je na rzecz Śląskiego Stowarzyszenia Chorym SEZAM - na stwardnienie rozsiane, a tym samym by pomogli  naszemu choremu koledze - Grzegorzowi , szczegóły po rozwinięciu zdjęcia.

 

2017-04-07 -

                      Pracownicy Sistema Poland oraz Comau Poland otrzymają nagrody roczne 

 

Pracownicy Sistema Poland oraz Comau Poland otrzymją nagrody roczne. Pracownicy Sistema Poland 1400 zł., pracownicy Comau Poland 1700 zł.

2017-04-01 -

            Z dniem 1 lutego 2017 bezpłatne porady prawne dla naszych członków Związku 


Zarząd Związku zdecydował o dalszym kontynuowaniu bezpłatnych porad prawnych dla członków naszego Związku.

 

Porady będą udzielane przez Kancelarię Adwokacką pana Łukasza Brachowskiego, mającą swoją siedzibę w centrum Bielska-Białej na ulicy Cieszyńskiej 9.

 

Porady prawne dla naszych członków przez w/w Kancelarię będą udzielane od 1 lutego 2017 do 30 czerwca 2017 r.

2017-03-11 -

                                                               Zebranie Delegatów 2017

 

W dniu 4 marca 2017 w Centrum Kongresowym Hotelu Dębowiec w Bielsku-Białej miało miejsce coroczne Sprawozdawcze Zebranie Delegatów naszego Związku za rok 2016.

W trakcie zebrania 60 delegatów oraz członków Związku zapoznało się ze sprawozdaniem z prac Zarządu Związku za rok 2016 zaprezentowanego przez Przewodniczącego Związku kol. Młynarczyk Stanisław oraz sprawozdaniem Komisji Rewizyjnej zaprezentowanego przez kol. Laszczak Jerzy. Delegaci zostali zapoznani z aktualną sytuacją oraz przebiegiem negocjacji w poszczególnych Spółkach, w których Związek prowadzi działalność statutową.

2017-02-14 -

Premia za wydajność - Plan Przemysłowy

 

W dniu 14 lutego 2017 Dyrekcje - FCA Poland S.A., FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. oraz Magneti Marelli w Bielsku-Białej przekazały Zakładowym Organizacjom Związkowym informacje o wyskości poinformowała o wysokości premii za wydajność za rok 2016 i tak :
 

2017-01-19 -

                                                                                   1 maja Warszawa 2017

                                                            2 - 3 maja 2017 - Kętrzyn, Mikołajki , Grunwald

 

 

Chociaż do 1 maja pozostało jeszcze sporo czasu to już teraz pragniemy poinformować naszych członków Związku, że Zarząd NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej w dniach 1 - 3 maja 2017 organizuje wyjazd na manifestację 1-majaową organizowana przez OPZZ w Warszawie połączoną z wyjazdem integracyjnym na Mazury. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

 

Program wyjazdu w pdf.
 

2017-01-16 -

Kulig Wisła Czarne - niedziela 22 01 2017 

 

Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej informuje, że w dniu 22 STYCZNIA 2017 - NIEDZIELA organizuje dla członków Związku Kulig w Dolinie Białej Wiełki. Koszt 30 zł. od osoby, zapisy oraz wpłaty są przyjmowane w siedzibie Związku do dnia 19 stycznia 2017 roku.

 

Program w załącznku pdf.

 

www.kompmar.net.pl