Spółki / Aktualności > Aktualności ogólneAKTUALNOŚCI
NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

2013-04-17 -

30 -lecie NSZZ Pracowników Fiat Auto Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

W dniu 13 kwietnia 2013 w Centrum Kongresowym „Orle Gniazdo” w Szczyrku odbyły się uroczyste obchody 30-lecia działalności NSZZ Pracowników Fiat Auto Poland i Spółek w Bielsku-Białej, połączone z corocznym Zebraniem Delegatów.
W obchodach 30-lecia uczestniczyło 95 osób w tym 22 jubilatów, którzy 30 lat temu tworzyli struktury naszej Organizacji oraz 35 jubilatów posiadających 25 letni nieprzerwany staż związkowy.

 

Swoją obecnością uroczyste obchody zaszczycili - Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych kol. Jan Guz, Przewodniczący Federacji Metalowcy kol. Romuald Wojtkowiak, Przewodniczący Wielkopolskiej Rady Okręgu Metalowców kol. Bogdan Kaczmarek, Przewodniczący Śląskiej Rady Okręgu Metalowców kol. Tadeusz Wilk, Przewodniczący ZZ Metalowcy Nemak kol. Grzegorz Kosin, poseł na Sejm RP Marek Balt oraz przedstawiciele Dyrekcji Grupy Fiata w Polsce.

 

Zapraszamy do galerii
 

2013-03-26 -

 

                                    Pikieta w Katowicach i Bielsku-Białej - 26 marca 2013

 

W dniu 26 marca 2013 roku Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy przeprowadził godzinną pikietę pod Urzędem Marszałkowskim w Katowicach, w której uczestniczyli przedstawiciele zakładów pracy niebiorący czynnego udziału w akcji strajkowej. W Bielsku-Białej związkowcy z Grupy Fiata, Nemaku oraz Odlewni Teksid w Skoczowie wparli pikietę Regionu Podbeskidzie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
 

Komunikat Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego - pdf

2013-03-06 -

Ubezpieczenie PZU dla zwalnianych pracowników

 

Jak ważne jest indywidualne ubezpieczenie od zdarzeń i wypadków losowych  przekonujemy się wówczas gdy okazuje się że mimo możliwości skorzystania z ubezpieczanie nie skorzystaliśmy z możliwości ubezpieczenia a spora suma przeszła nam koło przysłowiowego nosa. Aby być ubezpieczonym nie musimy posiadać stosunku pracy, a jak już znajdujemy nową pracę to warunki ubezpieczenia i wypłaty świadczeń są dużo niższe od tych, które niedawno posiadaliśmy dlatego PZU w trosce o swoich klientów przygotowało specjalną ofertę ubezpieczeniową dla zwalnianych pracowników z Fiat Auto Poland oraz innych Spółek. W ofercie znajdują się 3 warianty ubezpieczenia - 54,77 zł. , 60,29 zł. , 67,30 zł.

2013-03-05 -

 

Nemak Polnad Sp. z o.o.

 

W ubiegłym tygodniu 21 lutego 2013 w Spółce Nemak Poland Sp. z o.o. ( dawne Zakłady Metalowe - nr. 14 FSM )  zostało zawarte tegoroczne porozumienie płacowe pomiędzy Dyrekcją Spółki a Zakładowymi Organizacjami Związkowymi obejmujące następujące elementy płacowe:

2013-03-01 -

 

Kolonie letnie 2013

 

W dniu 27 lutego przedstawiciele Komisji Socjalnej działającej w Fiat Auto Poland zostali zapoznani z przygotowaniami do tegorocznej akcji kolonijnej, obejmującej swym zasięgiem dzieci pracowników Grupy Fiata w Polsce. Kolonie letnie dla dzieci z roczników 1997 - 2005 zostaną zorganizowane w następujacych miejscowościach:

 

2013-02-16 -

                                    Chorwacja 2013

 

W tym roku Zarząd Związku przygotował dla naszych członków dwie oferty wyjazdowe do Chorwacji. Jeden w terminie od 29 maja do 9 czerwca do miejscowości Orebić na poł. Peljsac oraz drugą do miejscowości Marina k/Trogiru w terminie od 27 lipca do 3 sierpnia ( prawdopodobnie w pierwszym tygodniu przerwy urlopowej )

Osoby zainteresowane zapraszamy do oferty przygotowanej w formie pdf. po rozwinięciu. 

2013-02-05 -

 O co chodzi Ceva Logistics Poland ?

 

W dniu 23 listopada 2012 roku ukazał się wspólny komunikat Dyrekcji Spółki oraz Związków Zawodowych będących stroną  Układu Zbiorowego Pracy ( Solidarność, Sierpień 80 i Pracowników CEVA ) dotyczącego porozumienia w sprawie zmian w systemie wynagradzania dla pracowników CEVA, którego efektem mi.n. będzie :

2013-01-30 -

                                                           Europejska Konferencja Sektora Motoryzacyjnego 2013

W dniach 23-24 stycznia 2013 w gmachu ITUH  (International Trade Union House) w Brukseli miała miejsce konferencja europejskich związków zawodowych zrzeszonych w industriAll European Trade Union sekcji motoryzacyjnej w której uczestniczyli przedstawiciele polskich zakładów motoryzacyjnych, Fiat Auto Poland Bielsko-Biała, Tychy, MAN – Sady k/ Poznania, Neapco Europe Praszaka.
 

2013-01-15 -

                                 190 tyś. sztuk samochodów mniej niż w roku 2011

 

O blisko jedną czwartą zmalała w roku 2012 produkcja samochodów w polskich fabrykach motoryzacyjnych. Łącznie z taśm w Tychach, Gliwicach i Poznaniu zjechało 636,0 tyś. aut osobowych i dostawczych, dla porównania rok wcześniej 825,5 tyś. Potężny spadek odnotował Opel w Gliwicach gdzie od stycznia do końca grudnia wyprodukowano 125,5 tyś. co jest o blisko 50 tyś. mniej niż w 2011 roku. Z naszego zakładu w Tychach wyjechało w tym roku łącznie 348, 5 tyś. a rok wcześniej 467.7 tyś. samochodów. W zakładzie VW w pod poznańskim Antoniku zamontowano 162 tyś. samochodów dostawczych.

 

2012-12-27 -

    Posiedzenie Prezydium Trójstronnej Komisji 19.12.2012

 

W dniu 19 grudnia 2012 r. w gmachu MPiPS na wniosek Federacji METALOWCY i OPZZ odbyło się posiedzenie Prezydium Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych poświęcone sytuacji w tyskim zakładzie spółki Fiat Auto Poland w związku z zapowiedzianymi w dniu 7 grudnia br. przez Zarząd Spółki zwolnieniami obejmującymi 1500 pracowników tego zakładu w pierwszym kwartale 2013 r.

Z ramienia naszego Związku uczestniczył kol. Grzybek Mirosław, z Federacji Metalowcy Przewodniczący kol. Romuald Wojtkowiak, OPZZ Przewodniczący kol. Jan Guz.

Posiedzeniu Prezydium TK, któremu przewodniczył Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz – Przewodniczący Trójstronnej Komisji, udział wziął wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki – Janusz Piechociński oraz Sekretarz Stanu Jacek Męcina.
 

www.kompmar.net.pl