Spółki / Aktualności > Aktualności ogólneAKTUALNOŚCI
NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

2012-06-01 -

 

Manifestacja OPZZ w Warszawie 31 maja 2012

 

W dniu 31 maja 2012 w Warszawie, związkowcy zrzeszeni w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych wzięli udział w manifestacji pod Pałacem Prezydenckim i Belwederem domagając się od prezydenta nie podpisywanie ustawy wydłużającej wiek emerytalny zarówno kobiet i mężczyzn do 67 roku życia.   

Tok legislacyjny tej ustawy, po haniebnej decyzji Sejmu i Senatu w obecnej chwili może jedynie zatrzymać Prezydent RP Bronisław Komorowski.

W swoich wytępieniach związkowcy apelowali do Prezydenta o nie podpisywanie tej Ustawy, której nie akceptuje ponad 90 % polskiego społeczeństwa.

„ Chcemy pracować, tylko najpierw chcemy mieć pracę, a jednoczenie nie chcemy umierać na stanowiskach pracy …. „ w takim tonie były utrzymane przemówienia adresowane przez związkowców do Prezydenta Komorowskiego.

Po przekazaniu petycji Prezydentowi kilku tysięczny tłum ruszył pod Belweder.

W manifestacji kolejny raz swoją obecność zaznaczyli nasi związkowcy zrzeszeni w Federacji Metalowcy.  

 

Liczne reprezentacji dotarły z Okręgu Lubelskiego (FŁT Kraśnik), Poznańskiego (Zakłady Cegielskiego Poznań, MAN Tarnowo Podgórne), Bydgoskiego (Tyco Electronics Bydgoszcz, Polon-alfa Bydgoszcz , Drumet Włocławek, Eaton Tczew ), Śląskiego (Milmet-Timken Sosnowiec, Automitive Lighting Sosnowiec, Ospel Wierbka, Nemak Bielsko-Biała, Enersys Bielsko-Biała, Fiat Auto Poland Bielsko-Biała), Mazowiecko-Podlaskie ( Bison-Bial Białystok)

 

Mirosław Grzybek

Zapraszamy do galerii zdjęć

oraz filmu z manifestacji przygotowanego przez OPZZ

 
 

 

2012-05-25 -

31 maja 2012 – Manifestacja pod Pałacem Prezydenckim
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy – Metalowcy

W dniu 31 maja 2012 Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych organizuje manifestację przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście, początek o godz. 11 00.

Manifestacja rozpocznie się na Krakowskim Przedmieściu a następnie przejdzie ulicami Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie pod Kancelarie Premiera i zakończy się pod Belwederem.
 

W tej manifestacji nie może zabraknąć żadnego METALOWCA.  

 

Tylko od naszej postawy i zaangażowania będzie zależeć czy ta haniebna ustawa przygotowana przez Rząd PO i PSL przy wsparciu Ruchu Palikowa wydłużająca wiek emerytalny zostanie wdrożona w życie.

  Nie siedź w domu – zamanifestuj

Nie dla pracy aż do śmierci.

 

W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z siedzibą Związku
 

2012-05-24 -

 

Kolejny sojusz przemysłowy Fiata ? Wspólny samochód Alfa Romeo i Mazdy

 

Jak donosi dzisiejsza Rzeczpospolita Fiat Auto planuje kolejny alians w branży motoryzacyjnej. W ostaniach dniach o wspólnych zamierzeniach poinformował Fiat i Mazda. Włosi i Japończycy podpisali wstępne porozumienie, którego  celem jest przygotowanie a następnie produkcja nowego auta typu roadster, który pojawił by się na drogach zarówno pod nazwą MAZDY i ALFA ROMEO.

 

Artykuł z Rzeczpospolitej z dnia 24 maja 2012. pdf

2012-05-21 -

  

 

Zapraszamy do lektury naszego Informatora Zwiąkowego 12/2012

 

W poniższym Informatorze Związkowym, kolejny już raz odnosimy się do tegorocznej premii efektywnościowej, która w miesiacu czerwcu będzie wypłacona pracownikom Grupy Fiata. Mamy nadzieję, że lektura przybliży naszym członkom istotę problemu a zarazem pozwoli zrozumić nasze ubiegoroczne zabiegi o zachownie jej poziomu. W zakładce Spółki/Akualności - Fiat Auto Poland S.A. można pobrać sobie Tabelę Premii Efektywnościowej 2012.

2012-05-17 -

Spływ Dunajcem

 

Zarząd Związku informuje, że w sobotę 9 czerwca 2012 r. organizuje wyjazd integracyjny dla naszych członków na Spływ Dunajcem, wraz z możliwością zwiedzenia Zamku w Niedzicy, wyjścia na Sokolicę, skąd rozciąga się piękna panorama przełomu Dunajca, czy też skorzystania z kolejki linowej na Palenicę.

Program :


•    wyjazd z dolnej płyty PPKS o godz. 6 30,
•    powrót do Bielska-Białej ok. godz. 22 30.
•    Koszt – 30 zł. od osoby (w tym obiad i ubezpieczenie).
•    Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z siedzibą Związku oraz dokonanie wpłat do piątku 1 czerwca 2012.
 

Ceny :
•    Spływ Dunajcem – 46 zł.
•    Zamek w Niedzicy – 12 zł.
•    Wyjazd na Palenice góra/dół – 11 zł.

 

 

2012-05-14 -

Pikieta w Katowicach

 

W dniu dzisiejszym 14 maja 2012 ok. 100 osobowa grupa naszych związkowców m.in. Bielska-Białej, Tychów, Sosnowca i Wierbki wzięła udział w pikiecie przed Centrum Kultury Katowice, gdzie rozpoczął się IV Europejski Kongres Gospodarczy, w którym swój udział zapowiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski.

 

Protest dotyczył podwyższeniu wieku emerytalnego. I chociaż w piątek 11 maja Sejm przyjął ustawę wydłużająca wiek przechodzenia na emeryturę to musi ona przejść proces legislacyjny, w tym podpis Prezydenta 

2012-05-10 -

           

Pikieta OPZZ przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego w Katowicach

 
W dniu 14 maja 2012 r. w godzinach 9.30-12.00 na Placu Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach odbędzie się pikieta protestacyjna związkowców zrzeszonych w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych przeciw rządowemu projektowi ustawy podnoszącej wiek emerytalny.
 
Miejsce pikiety nie jest przypadkowe, bowiem w budynku Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek odbywać się będzie największa impreza biznesowa Europy Środkowej - Europejski Kongres Gospodarczy, w którym obok ekonomistów i zaproszonych gości reprezentujących elity finansowe i ekonomiczne pojawi się również prezydent Bronisław Komorowski.

 

Jako Związek odpowiadając na apel naszej centrali zapraszamy naszych członków do wzięcia udziału w tej pikiecie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z siedzibą Związku. Zapewniamy oczywiście transport na trasie Bielsko-Biała - Katowice.  Planowany wyjazd z Bielska-Białej przed godz. 8.00 - brama katowicka. 

Mirosław Grzybek

2012-05-08 -

 1 maja 2012 - Warszawa

 

W dniu 1 maja, 40 osobowa grupa naszych związkowców uczestniczyła w 1 majowej manifestacji zorganizowanej przez OPZZ w Warszawie pod hasłami sprzeciwu wobec planowanych przez Rząd D.Tuska zmian w wieku emerytalnym, a także przeciw śmieciowym umowom o pracę i walki z bezrobociem.

 

" 1 maja to dzień solidarności pracowniczej obchodzony przez miliony ludzi pracy żyjących z pracy własnych rąk i umysłów w całej Europie i świecie.

 

1 maja to także święto związków zawodowych, które tego dnia manifestują swoje poparcie dla ideałów wolności, równości i tolerancji ..... " jak zaznaczył w swoim wystąpieniu Przewodniczący OPZZ kol. J.Guz.

 

W pochodzie uczestniczyło ok. 15 tyś. osób w tym również przedstawiciele lewicowych partii politycznych - Polskiej Partii Socjalistycznej, Unii Pracy, Polskiej Partii Pracy a przede wszystkim członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej z L.Milerem.

 

Nasi koledzy po zakończonym pochodzie w trakcie dwudniowego pobytu w Warszawie mieli okazję zwiedzić liczne zabytki Warszawy - Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, Starówkę, Wilanów oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. 

 

Manifestacja 1 majowa po pikiecie pod Sejmem w dniu 30 marca była kolejnym etapem walki związków zawodowych o zachowanie obecnego wieku emerytalnego na poziomie 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, i zapewne nie ostania.

 

Zapraszamy do galerii

Mirosław Grzybek

 

 

 

2012-04-18 -

                                                                                     

                                                             Zebranie Delegatów 2012

 

 

W dniu 14 kwietnia 2012 w OW.PanoramaCentrum odbyło się coroczne Zebranie Delegatów NSZZ Pracowników FAP i Spółek w którym uczestniczyło 75 osób w tym 28 zaproszonych jubilatów posiadający 25 lecie przynależności do naszej Organizacji Związkowej. Gośćmi Zebrania byli również Przewodniczący Federacji kol. Romuald Wojtkowiak, Przewodniczący Śląskiej Rady Okręgu Metalowców kol. Tadeusz Wilk oraz kol. Bolesław Klimczak i kol. Ryszard Buszał reprezentujący ZZ Metalowcy Zakład Karoserii Tychy.

 

 

 

2012-04-13 -


  Mocny spadek produkcji aut w Polsce w I kwartale 2012 r.

 

Jak donosi dziennik Rzeczpospolita z dnia 11 kwietnia 2012 w pierwszym kwartale tego roku trzy polskie fabryki należące do Fiata, Opla i Volkswagena opuściło 17,5 % samochodów mniej niż przed rokiem.

Numerem jeden jest Fiat 500, którego tyski zakład opuściło łącznie 40 850 szt.

 

Zainteresowanych zapraszamy do lektury jego artykułu.

 

 

www.kompmar.net.pl