Spółki / Aktualności > Aktualności ogólneAKTUALNOŚCI
NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

2017-01-04 -

 

Bal  Metalowca 2017

 

Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej informuje, że w dniu 25 lutego 2017 - sobota organizuje dla członków Związku Bal Metalowca w Kompleksie Gastronomicznym „Kameliowy Zakątek”, budynki ZIAD-u Bielsko-Biała Al. Armii Krajowej 220 (kierunek — Szyndzielnia, Szpital Wojewódzki)

 

Szczegóły w pdf.

2016-11-23 -

Czarnogóra 2017

 

Chociaż do wakacji w roku 2017 jeszcze sporo czasu to juz teraz pragniemy zaproponować naszym członkom Związku ofertę na przyszłoroczne wakacje. Oferta zostały przygotowane wcześniej ze względu na oferowane ceny i terminy przez biura podróży. W przyszłym roku proponujemy naszym związkowcom wspólny wyjazd do miejscowości Sutomore w Czarnogórze w dwóch terminach

  • 10 - 21 czwerwca 2017
  • 3 - 14 sierpnia 2017  (prawdopodobnie w pierwszym tygodniu przerwy urlopowej).

 

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z  przygotowaną ofertą w formie pdf. oraz o kontakt z siedzibą Związku.

 

2016-10-17 -

 Sytuacja na bielskim rynku pracy  

 

W poniedziałek 17 października 2016 w Starostwie Powiatowym miało miejsce spotkanie członków Powiatowej Rady zatrudnienia, na której to uczestniczy zapoznali się z aktualną sytuacją w zatrudnieniu w Powiecie Bielskim.
 
Bezrobocie w powiecie wynosi 5,7 % i w porównaniu do pierwszego kwartału tego roku spadło o 1,5 %. W samym mieście Bielsko-Biała bezrobocie wynosi 3,5 %  i tutaj również zanotowano spadek w porównaniu do pierwszego kwartału tego roku o 0,9 %.
 
2016-09-30 -

                            Metalowcy z Adler Polska zaprszają na wycieczkę do Wieliczki
 

 

Zarząd NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej informuje, że w dniu 22  października 2016 tj. sobota wraz z pracownikami Adler Polska Sp. z o.o. organizuje wyjazd integracyjno-rodzinny dla członków naszego Związku do Kopalni Soli Wieliczka połączonego ze zwiedzaniem Krakowa. Koszt wyjazdu dla osoby dosłej to  80 zł. i zawiera przejazd, ubezpieczenie, bilet wstępu do kopalni wraz z przewodnikiem, dla dziecka/ucznia do 24 roku życia /emeryta 60 zł. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt z siedziba Związku.

 

Szczegóły w pdf.

2016-09-29 -

                                                            Spotkanie młodych Metalowców  

W dniach 22 – 23 września 2016 w Warszawie (w siedzibie Federacji) miało miejsce spotkanie Młodych Metalowców. W spotkaniu uczestniczyło 26 osób reprezentujące 7 okręgów federacji ( śląski, wielkopolski, warszawski, lubelski, podkarpacki, opolski, warmińsko-mazurski) w tym 4 przedstawicieli naszej organizacji. W pierwszym dniu uczestnicy spotkania mieli okazje spotkać się z Przewodniczącym OPZZ Janem Guzem oraz Zarządem Federacji. W trakcie drugiego dnia z dziennikarzem i publicystą związanym z OPZZ Piotrem Szumlewiczem oraz Przewodniczącą Komisji Młodych przy OPZZ Joanna Dąbrowską.

2016-08-26 -

                       17 09 2016 - Wrocław, Oceanarium-ZOO, Panorama Racławicka  

 

 

W związku z licznymi prośbami naszych członków Związku o powtórzenie wyjazdu do wrocławskiego ZOO z możliwością zwiedzenia Afrykarium/Oceanarium a tym samym zapoznania się z  fauną i florą Afryki Zarząd Związku informuje o zorganizowaniu wyjazdu w sobotę 17 września 2016. W trakcie wyjazdu będzie można również zwiedzić Panoramę Racławicką oraz wrocławską starówkę. Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w załączniku pdf.

 

Program wyjazdu pdf.

 

 

2016-08-25 -

                                                     Od 1 września 2016 najpierw umowa potem praca
 

 

Z dniem 1 września 2016 następuje kolejna bardzo korzystna nowelizacja Kodeksu pracy. Pracodawca i każdy pracownik będzie zobowiązany posiadać umowę na piśmie albo pisemne potwierdzenie jej warunków - jeszcze przed dopuszczeniem pracownika do pracy. Dotychczasowe przepisy a konkretnie -  § 2 art. 29 Kodeksu pracy pozwał pracodawcy na dopełnienie formalności związanych z umową do końca pierwszego dnia pracy.

2016-07-19 -

Europejski boom na małe samochody

 

W pierwszym półroczu włoski rynek samochodowy zanotował 19 % wzrost sprzedaży nowych samochodów, co bezpośrednio przełożyło się na sprzedaż ponad miliona aut. Hitem rynkowym jak komentuje na łamach dzisiejszej (19.07.2016) Rzeczpospolitej red. Danuta Walewska jest produkowana w Pomigliano d"Arco pod Neapolem Fiat Panda. Na drugim miejscu jest nasza "500" produkowana w tyskim FCA Poland S.A. 

 Artykuł z Rzeczpospolitej w załączeniu

2016-06-02 -

Obchody 60 rocznicy poznańskiego Czerwca 1956 

 

28 czerwca 2016 mija 60 lat od pierwszego strajku i pierwszego buntu robotniczego o zasięgu ogólnopolskim, jaki miał miejsce w PRL. Strajk wybuchł w czwartek 28 czerwca 1956 roku w Zakładach Przemysłu Metalowego im. H. Cegielskiego i przerodził się w spontaniczny protest uliczny Wielkopolan przeciw władzy. W buncie tym czynny udział brali związkowcy zrzeszeni w szeregach Metalowców.
Celem upamiętnienia 60 rocznicy tych wydarzeń Rada Okręgu Śląskiego FZZ Metalowcy w Katowicach odpowiadajac na apel Międzyzakładowej Komisji NSZZ Pracowników H. Cegielski-Poznań S.A. "METALOWCY" w dniach 25 - 26 czerwca 2016 organizuje wyjazd członków Federacji Metalowcy na obchody uczczenia rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 r, które odbędą się w niedziele 26 czerwca 2016 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowne wyjzdem prosimy o kontakt z siedzibą Związku.

 

2016-05-04 -

   1 maja 2016  - Dobra zmiana to godna praca, płaca i emerytura  

 
 „ Dobra zmiana to godna praca, płaca i emerytura” - to główne hasła tegorocznej 1 majowej manifestacji zorganizowanej na ulicach Warszawy przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. W manifestacji uczestniczyło kilka tysięcy związkowców z całej Polski w tym również 100 osobowa grupa przedstawiciele Federacji Metalowców z Bielska-Białej i Starachowic. Z pięciu kluczowych obietnic wyborczych nowego rządu został zrealizowanych wyłącznie jeden, a pozostałe jak powrót do wieku emerytalnego 60/65 lat, likwidacja umów śmieciowych, wzrost płacy minimalnej oraz emerytura uzależniona od stażu pracy nadal pozostają niezrealizowane.

 

www.kompmar.net.pl