Spółki / Aktualności > Aktualności ogólneAKTUALNOŚCI
NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

2016-04-29 -

                              Pracownicy Sistema Poland oraz Sirio Polska otrzymają nagrody roczne  

        

W dniu 28 kwietnia 2016 zostały zawarte kolejne Porozumienia Zakładowych Organizcji Związkowych z Dyrekcjami Sistema Poland oraz Sirio Polska. Pracownicy tych Spółek wraz z wynagrodzeniem za miesiąc kwiecień otrzymją nagrody roczne. Pracownicy Sistema Poland zatrudnieni w Tychach 1300 zł. zatrudnieni w Bielsku-Białej 930 zł. natomiast pracownicy Sirio Polska otrzymają nagordę w wysokości 1200 zł.  


 

2016-04-13 -

                                        

Wielkanoc 2017

 

Z okazji nadchodzących
ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY
Zarząd NSZZ Pracowników
FCA Poland i Spółek w Bielsku-Białej
Pragnie złożyć członkom naszego Związku
Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt
 Zmartwychwstania Pańskiego
Zdrowia, szczęścia, radości oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym
Niech świąteczna atmosfera oraz budząca się do życia przyroda skłoni nas wszystkich do okazania najbliższym radości, miłości i życzliwości.

2016-04-11 -

Zebranie Delegatów 2016

 


 

W dniu 9 kwietnia 2016 w Centrum Kongresowym Hotelu Dębowiec w Bielsku-Białej odbyło Walne Zebranie Sprawozdawcze naszego Związku za rok 2015. W trakcie zebrania 51 delegatów oraz członków Związku zapoznało się ze sprawozdaniem z prac Zarządu Związku za rok 2015 zaprezentowanego przez Przewodniczącego Związku kol. Młynarczyk Stanisław oraz sprawozdaniem Komisji Rewizyjnej zaprezentowanego przez kol. Laszczak Jerzy. 

 

 

2016-04-06 -

Pracownicy Comau Poland i Delfo Polska otrzymają nagrody roczne

 

               

W wyniku zawartych ostanich porozumień Zakładowych Organizcji Związkowych z Dyrekcjami Comau Poland oraz Delfo Polska, pracownicy tych Spółek otrzymją jeszcze w tym miesiącu nagrody roczne.

Pracownicy Delfo otrzymają nagrodę w wysokości 2000 zł., która zostanie ona wypłacona w dwóch ratach po 1000 zł.  10 kwietnia oraz 10 września. Pracownicy Comau Poland otrzymają nagordę w wysokości 1700 zł., która zostanie wypłacona do 30 kwietnia 2016.  

 

 

2016-03-29 -

                                                          1 maja Warszawa, 2 - 3 maja Gdynia,Sopot,Gdańsk

 

Zarząd NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej informuje, że w dniach 1 - 3 maja 2016 organizuje wyjazd na manifestację 1-majaową organizowana przez OPZZ w Warszawie połączoną z wyjazdem integracyjnym do Gdyni, Sopotu i Gdańska
 

2016-03-02 -

Szanowne Panie
Z okazji waszego święta
Dnia Kobiet

Pozwólcie sobie złożyć najserdeczniejsze życzenia
Dużo zdrowia, szczęścia , radości   
miłości i zrozumienia
Pragniemy Wam życzyć  
abyście odnosiły same sukcesy
W każdej  nawet najmniejszej sprawie
w która się zaangażujecie
Niechaj każdy dzień przynosi Wam same miłe niespodzianki
Tak aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach.
Wszystko to życzy  naszym koleżankom
Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa
FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej


PS. Upominki z okazji Dnia Kobiet można już odbierać w siedzibie Związku

 

2016-02-24 -

 

Autobusem do pracy bez podatku, ale należy to uwględnić w tegorocznym zeznaniu podatkowym

 

Od 1 stycznia 2015 zwolniona z podatku została wartość świadczenia otrzymanego przez pracownika z tytułu organizowanego przez pracodawcę dowozu pracowników autobusem w rozumieniu art.2 pkt 41 ustawy z 20 czerwca 1997.
Zmiana ta będąca korzystna dla pracowników korzystających z przewozów organizowanych przez Spółki Grupy FCA do Zakładów w Tychach. Spowodowała, że pracownicy w trakcie składania tegorocznych zeznań podatkowych będą musieli o tym pamiętać. W zeznaniu należy uwzględnić jedynie ryczałtowe koszty uzyskania przychodu ze stosunku pracy - 1335 zł. lub 1668,72 w przypadku gdy miejsce zamieszkania podatnika jest położone poza miejscem zakładu pracy.

               

 

2016-01-14 -


            
Wilno w maju, Rumunia w czerwcu, Bułgaria w sierpniu - 2016

wolne miejsca ! 

 

 

Wilno w maju, Rumunia w czerwcu, Bułgaria w sierpniu to propozycje wspólnych wyjazdów jakie przygotował Zarząd dla naszych członków Związku w tym roku. Pierwsza propozycja to wycieczka na Litwę ze zwiedzeniem Wilna, Kowna i Troków. Druga propozycja to Rumunia szlakiem Drakuli z pobytem wypoczynkowym nad morzem Czarnym. Trzecia propozycja do wypoczynek na słonecznej plaży w miejscowości Złote Piaski w Bułgarii w okresie przerwy urlopowej. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z ofertę oraz skontaktowania się z biurem Związku.   

2016-01-08 -

                                              Przewodniczący OPZZ Jan Guz z wizytą w Tychach

 

W dniu 8 stycznia 2016 Przewodniczący OPZZ Jan Guz przebywający z wizytą na Śląsku spotkał się z przedstawicielami działającymi w FCA Poland S.A. Metalowcami. Przewodniczący w trakcie roboczego spotkania przybliżył inicjatywy OPZZ w zakresie zmian w Kodeksie pracy oraz emerytur w tym głównie możliwości skorzystania z rozwiązań emerytalnych po 40 i 35 latach pracy.
 

2016-01-03 -

 

                           Od 1 stycznia 2016 płaca minimalna wynosi 1850 zł

 

 

Od 1 stycznia 2016 r. wysokość minimalnego wynagrodzenia pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy wzrosła z 1750 zł. do kwoty 1850 zł brutto, co wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z września ubiegłego roku, które w ubiegły piątek weszło w życie. Zainteresowanych zapraszamy również do zapoznania się z innymi wskaźnikami przygotowanymi w zakładce Notes Związkowca.

www.kompmar.net.pl