Spółki / Aktualności > Aktualności ogólneAKTUALNOŚCI
NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

2015-12-20 -

Boże Narodzenie 2016

 

Boże Narodzenie jest dla każdego z nas
Czasem pokoju wzajemnej tolerancji i zrozumienia.
To czas, który pozwala nam cieszyć się
Niezwykle świąteczną atmosferą w gronie rodziny,
Niech tegoroczne Święta będą wyjątkowe i pełne ciepła,
Niech przyniosą spokój i radości z przebywania z najbliższymi
Niech będą również czasem odpoczynku od trudów dnia codziennego

Gdy zgromadzicie się przy wigilijnym stole
Łamiąc się białym opłatkiem,
Służcie sobie nawzajem najserdeczniejsze życzenia
Zdrowia, szczęścia i pomyślności.

Niech nadchodzący nowy 2017 rok
Spełni wszystkie wasze marzenia,
Przynosząc same radosne dni


Życzy
Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa
FCA Poland i Spółek w Bielsku-Białej
Stanisław Młynarczyk & Mirosław Grzybek
 

2015-12-11 -

         Pracownicy Marpol Sp.z o.o. - bez premii świątcznej

 

W dniu wczorajszym miało miejsce spotkanie Zakładowych Organizcji Zwiąkzowych z Dyrekcja Spółki na którym to zostaliśmy poinformowani że Spółka w tym roku nie wypłaci pracownikom żadnych pieniędzy w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia  dlaczego? Zapraszamy do lektury naszegoInformatora Zwiakzowego nr 31/2015

 

 

2015-12-02 -

                                                    Nagroda   świąteczna   2015 

 

W połowie listopada Zarząd naszego Związku skierował do wszystkich Spółek w których prowadzimy działalność statutową stosowne wnioski o przystąpienie do rozmów celem określenia wysokości tegorocznej nagrody świątecznej. Poniżej prezentujemy tabelę zawierającą wysokości nagród w poszczególnych Spółkach, oraz terminy spotkań w poszczególnych Spółkach. Znamy już wysokości nagrody w następujących Spółkach : Fenice Poland, Avio Polska, Adler Polska, Electropoli Galwanotechnika, CEVA Logistics, FCA Poland, Delfo Polska, FCA Powertrain, FCA Services, Magneti Marelli, Sirio Polska, Sistema Poland

 

2015-12-01 -

                

                     U p o m i n k i   ś w i ą t e c z n e  2016

 

Zarząd NSZZ Pracowników FCA Poland i Spółek w Bielsku-Białej informuje że już od  poniedziałku 5 grudnia 2016 od godziny 7.00 zaprasza naszych członów Związku po odbiór tegorocznych prezentów upominkowych przygotowanych przez Zarząd. Upominki można odebrać w siedzibie Związku obiekt nr 20 – strona północna.

2015-11-10 -

Marpol Sp.z o.o. - objęty naszą działalnością

 

Paragniemy poinformować, że zgodnie z wnioskiem grupy pracowników, którzy wypełnili deklaracje przystąpienia do naszego Związku oraz zgodnie z Uchwałą Zarządu Związku z dnia 20 października 2015, Związek  nasz rozpoczął  działalność statutową w Marpol Sp. z o.o. która funkcjonuje na terenie Compresario Bielsko-Biała. Firma Marpol powstała w 2003 roku jako spółka należąca do grupy włoskich firm: MARTOR, STAT, KGR i FABRA działających w sektorze motoryzacyjnym. W 2004 roku Marpol rozpoczął produkcję i pierwsze dostawy komponentów do silnika 1.3 Multijet, którego producentem jest FCA Powertrain Polska w Bielsku-Białej. Spółka wykonuje przewody rurowe projektując je kompleksowo na "układach" złożonych, do których należą, oraz usługi wykonania łączenia różnych technologii i materiałów min. aluminium, metal, tworzywa.

2015-10-23 -

                                                              Spotkanie Rady Okręgu Śląskiego

W dniu 22 października 2015 w siedzibie Okręgu Śląskiego Federacji Związków Zawodowych Metalowcy w Katowicach miało miejsce spotkanie członków Rady Okręgu, w której uczestniczyli przedstawiciele Oddziału ZUS w Chorzowie.
W pierwszej części spotkanie było poświęcone aktualnej sytuacji w ruchu związkowym ze szczególnym uwzględnieniem niedzielnych wyborów parlamentarnych oraz sytuacji w poszczególnych zakładach pracy.

 

W drugiej części pracownicy ZUS przybliżyli uczestnikom najnowsze zamiany w ustanie o zabezpieczeniu społecznym, które obwiązują po dniu 1 maja 2015 roku, dotyczące możliwości ponownego wyliczenia kapitału początkowego mającego zasadniczy wpływ na wysokości emerytury.

2015-10-20 -

                                     11 -14  listopada  2015  Wiedeń - Bratysława

 

Zarząd NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej informuję że w dniach 11-14 listopada 2015 organizuje wyjazd integracyjny dla członków naszego Związku do Wiednia i Bratysławy.

 

Osoby zainteresowane zaprszamy do zapoznania się ze szczegółami w załączniku pdf.

2015-10-06 -

                                                                        Szkolenie SIP
 

W dniach 1-3 października 2015, w Spale, odbyło się szkolenie dla społecznych inspektorów pracy zorganizowane przez Federację Związków Zawodowych „Metalowcy" oraz  Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu. W szkoleniu uczestniczyło 70 osób. Wśród nich społeczni inspektorzy pracy, przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych w komisjach BHP, oraz osoby przygotowujące się do pełnienia roli SIP. Z ramienia naszego Związku w szkoleniu uczetniczyło13 osób. 

2015-09-22 -

                                                    Fiat Panda będzie miał rodzinę
 

 

Pod takim tytułem w dzisiejszym ( 22.09.2015 ) wydaniu Rzeczpospolitej ukazał się artykuł pani  red. Danuty Walewskiej, która zaprezentował informacje z salonu samochodowego we Frankfurcie.  Zainteresowanych zapraszamy do lektury artykułu zwłaszcza że sporo miejsca zostało poświęcone naszym modelom aut opuszczającym linie montażowe w Tychach, oraz najbliższym perspektywom. -                                                                                                                                      

                                  " Fiat Panda będzie miał rodzinę " 

 

2015-09-04 -

                                    Jesienne propozycje wyjazdów integracyjno rodzinnych 

 

Zarząd naszego Związku pragnie zaproponować naszym członkom Związku oraz ich rodziną dwa jednodniowe jesienne wyjazdy.

 

Pierwszy w niedzielę 27 września 2015 do Wrocławia z wejściem do ZOO a tam zwiedzenia Afrykarium/Oceanarium z fauną i florą Afryki oraz zwiedzenia z przewodnikiem wrocławskiej starówki.

 

Drugi wyjazd w dniu 11 października 2015 na baseny termalne na Oravice/ Słowacja lub do Zakopanego. 

 

 

Osoby zainteresowane wyjazdami zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w załączniku pdf.

 

Wrocław 27 wrzesień 2015

 

Oravice/Zakopane 11 październik 2015

 

www.kompmar.net.pl