Spółki / Aktualności > Aktualności ogólneAKTUALNOŚCI
NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

2015-03-17 -

        Nemak Poland Bielsko-Biała i Automotive Leghting Sosnowiec już po negocjacjach


W Nemak Poland Bielsko-Biała (produkcja odlewów z aluminium dla przemysłu motoryzacyjnego) oraz Automotive Leghting w Sosnowcu (osprzęt oświetleniowy dla przemysłu motoryzacyjnego) zostały podpisane już porozumienia płacowe na rok 2015.

2015-03-05 -

                                                  Sekcja motoryzacyjna industriAll - 24.02.2015  

 W dniu 24 lutego 2015 w Centrum Kongresowym Elewijt/Bruksela miała miejsce konferencja sekcji motoryzacyjnej funkcjonującej przy IndustriALL. Myślą przewodnią tej konferencji było zagadnienie - Jakie skutki dla przemysłu motoryzacyjnego będą miały założenia przyjęte dla rozwoju Unii Europejskiej w strategii Europa 2020, a głównie dotyczące ograniczenia emisji dwutlenku węgla.
 

2015-02-06 -

                                                             Terminy spotkań negocjacyjnych

 

Na przyszły tydzień 9-13 luty 2015 zostały zaplanowane spotkania negocjacyjne w kilku Spółkach w których prowadzimy działalność statutową, poniżej prezentujemy poszczególne terminy:

09.02. - New Pinto Poland

10.02. - Fiat Auto Poland, Electropoli EGT,

12.02. - Avio Polska

13.02. - Magneti Marelli

Po każdym spotkaniu postaramy się umieścić notatkę z przebiegu rozmów.

 

2015-01-17 -

 

          Negocjacje płacowe 2015

 

Początek roku to tradycyjny okres kiedy to do Dyrekcji poszczególnych Spółek, w których prowadzimy działalność statutową kierujemy wnioski o przekazanie danych ekonomiczny za rok ubiegłych celem przystąpienia do negocjacji płacowych.

 

W tym roku również podjęliśmy takie działania wysyłając odpowiednie pisma. Z jakim skutkiem zostaną przeprowadzone tegoroczne negocjacje i jaki zostanie osiągnięty poziom wzrostu płac w poszczególnych Spółkach trudno w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie mając na uwadze m.in. sytuację impasu prowadzonych rozmów w Fiat Auto Poland.

                       

 

2014-12-03 -

                                                              METALOWCY wybrali nowe władze Federacji

 

W dniach 28 – 30 listopada 2014 w Centrum Kongresowym Hotelu Dębowiec w Bielsku-Białej odbył się IX Zjazd Krajowy Zjazd Federacji Związków Zawodowych Metalowcy. W Zjedzie uczestniczyło 66 delegatów wybranych na konferencja okręgowych, którzy wysłuchali sprawozdań Przewodniczącego Federacji kol. Wojtkowiaka oraz Komisji Rewizyjnej kol. Grzybka za mijająca kadencję. Po zapoznaniu się ze sprawozdaniami i udzieleniu absolutorium delegaci wybrali nowe władze Federacji na lata 2014 – 2018.
 

2014-11-27 -

                                                                                  Wakacje 2015

 

 

Uwzględniając sugestie naszych członków Związku Zarząd przygotował dwie oferty wypoczynkowe w roku 2015.

Jeden w terminie od 5 do 13 czerwca 2015 do miejscowości Marinella di Sarzana - Włochy/Toskania oraz drugą do miejscowości Baśka Voda w Chorwacji w terminie od 31 lipca do 11 sierpnia 2015 (prawdopodobnie w pierwszym tygodniu przerwy urlopowej).

Oferty zostały przygotowane wcześniej ze względu na oferowane ceny i terminy przez biura podróży. Osoby zainteresowane zapraszamy do oferty przygotowanej w formie pdf. po rozwinięciu:

 

 

2014-11-24 -

            Europejska Rada Zakładowa Fiat Group SpA

 

W dniach 19 – 20 listopada 2014 odbyło się pierwsze od 2010 posiedzenie Europejskiej Rady Zakładowej Grupy Fiat, w którym uczestniczyło 4 przedstawicieli z Polski w tym przedstawiciele Metalowców kol. Młynarczyk Stanisław i kol. Klimczak Bolesław.  Przerwa w funkcjonowaniu ERZ była spowodowana trwającym blisko 3 lata konfliktem pomiędzy Centralą Grupy Fiat a jedną z włoskich central związkowych – FIOM.

2014-10-14 -

                                                                             Tychy muszą trochę poczekać !!

 

 

Wiem, że polska fabryka nie wykorzystuje w pełni swoich mocy ani niebywałych możliwości przestawiania się z produktu na produkt i wykonywania naszych nawet najbardziej szalonych pomysłów.

 

Ale musimy robić wszystko po kolei. Nie jestem dzisiaj w stanie walczyć na wszystkich frontach. W tej chwili mogę powiedzieć : polska fabryka Fiata jest bezpieczna. A konkretnej odpowiedzi na pani pytanie będę mógł udzielić w ciągu najbliższych 36 miesięcy"

 

Tymi słowami rozpoczyna się wywiad z prezesem Fiata Sergio Marchionne jaki udzielił red. Danucie Walewskiej z dziennika Rzeczpospolitej w dniu 14.10.2014. na pytanie co dalej z fabryką Fiata w Tychach.

 

 

2014-10-14 -

                                                                     Jesienny wyjazd integracyjny 

 

 

70 osobowa grupa naszych związkowców w dniach 11 - 12 października 2014  uczestniczyła w tegorocznym wyjeździe integracyjnym. W czasie dwudniowego pobytu zwiedziliśmy: zabytki Sandomierza, Kazimierz Dolnego nad Wisłą oraz został zdobyty jeden z najwyższych szczytów Gór Świętokrzyskich Łysa Góra - 595 m.n.pm.

Piękna słoneczna pogoda oraz wspaniała atmosfera towarzyszyła naszym związkowcom przez cały czas, w trakcie którego mogliśmy wymienić nasze opinie i poglądy na różne tematy nie tylko zawodowe.

 

 

 

 

 

2014-10-09 -

               Jan Guz z wizytą u bielskich Metalowców

Będący gościem 27 Zjazdu Krajowego Zjazdu Solidarności w Bielsku-Białej Przewodniczący OPZZ Jan Guz w dniu 8 października 2014 spotkał się członkami Rady Powiatowej OPZZ wśród której znaczącą silę stanowią Metalowcy.
 

W trakcie spotkania została zaprezentowana aktualna sytuacja na bielskim rynku pracy. Bezrobocie w powiecie bielskim wynosi 5,4 % co przekłada się na 10 095 osób pozostających bez pracy. Dla porównania bezrobocie w województwie śląskim wynosi 9,9 % a w skali kraju 11,7 %. W ciągu ostatnich miesięcy tendencja jest malejąca ponieważ tylko w miesiącu sierpniu liczba pozostających bez pracy zmalała o 141 osób. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłków posiada 16,1 % osób.

 

www.kompmar.net.pl