Spółki / Aktualności > Aktualności ogólneAKTUALNOŚCI
NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

2014-10-07 -

                           MISKOLC TAPOLCA 2014 

Zarząd Związku informuje, że w dniach 8 – 10 listopada 2014 organizuje wyjazd integracyjny dla naszych członków Związku na baseny termalne do Miszkolc Tapolca na Węgrzech. Program oraz Koszt wyjazdu:

•dla członka Związku 200 zł.
•dla osoby towarzyszącej członkowi Związku 350 zł.

Zapisy przyjmowane są w siedzibie Związku do 20 października 2014

2014-09-04 -

 Jesienne propozycje

 

Zarząd naszego Związku pragnie zaproponować naszym członkom Związku oraz ich rodziną dwa jesienne wyjazdy, jednodniowy wyjazd do Szczawnicy Zdrój w sobotę 20 września 2014 z możliwością skorzystania m.in. ze spływu Dunajcem oraz dwudniowej wycieczki do Kazimierza Dolnego n/Wisłą w dniach 11-12 październik 2014 ze zwiedzeniem Sandomierza oraz Gór Świętokrzyskich,

 

 

Osoby zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w załączniku pdf.

2014-08-01 -

 

Raport o wysokościach nagród w poszczególnych Spółkach

 

Poniżej prezentujemy raport z przebiegu rozmów z Dyrekcjami w poszczególnych Spółkach które odpowiadając na pisma Zakładowych Organizacji Związkowych dotyczących przyznania pracownikom jednorazowych nagród w trakcie spotkań postanowiły wypłacić następujące kwoty lub kontynuować rozmowy po wakacjach.

2014-07-18 -

                                                                              Pobyt integracyjny w Zakopanym 
                                                                      

W dniu 12 lipca 2014 z zorganizowanego przez nasz Związek wyjazdu  integracyjnego skorzystało blisko 200 osobowa grupa będących członkami naszego Związku oraz członkami rodzin.

W trakcie pobytu większość korzystała z uroków Zakopanego a także z Basenów termalne w Bukowinie Tatrzańskiej, wyjazdu na Kasprowych Wierch, Gubałówkę, oraz z wyjścia do Morskiego Oka.

Chodzież pogoda w pieszym etapie nie sprzyjała naszym turystom to druga połowa dnia wynagrodziła początkowe trudności. Najważniejsza jednak byłą wspaniała atmosfera i możliwość zintegrowania się wśród pracowników poszczególnych Spółek.

Mając na uwadze spore zainteresowania i pozytywne opinie uczestników zapewne jeszcze w tym roku na jesień  zorganizujemy podobny wyjazd.

2014-06-24 -

                              Sekcja motoryzacyjna – IndustriAll    


W dniach 18-19 czerwca 2014 w Luksemburgu odbyło się tegoroczne posiedzenie sekcji motoryzacyjnej funkcjonującej przy IndustriAll,  w której z ramienia naszej Federacji Metalowcy uczestniczyło 3 przedstawicieli Grupy Fiata w Polsce. W trakcie konferencji uczestnicy zostali zapoznani z ogólną sytuacją w sektorze samochodowym w krajach unii europejskiej oraz wymienili się raportami krajowymi.  
    Z zaprezentowanych danych wynika, że sytuacja w przemyśle motoryzacyjnym powoli, lecz nieznacznie się poprawia. Produkcja w roku 2013 osiągnęła blisko 15 milionów samochodów osobowych a sprzedaż wyniosła 12 milionów aut. Nadwyżka jest eksportowana do krajów poza Unię Europejską tj. do USA 1,0mln szt. Rosja 0,8mln szt. Chiny 0,5mln szt. Turcja 0,4mln. szt.

2014-06-12 -

                                                                                               Wyjazd do Zakopanego
                                                                      

 

Zarząd Związku informuje, że w dniu 12 lipca 2014 organizuje wyjazd integracyjny dla naszych członków Związku do Zakopanego.

 

W trakcie pobytu będzie możliwość skorzystania z jednej z form wypoczynku: Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej, pobyt w Zakopanym, wyjazd na Kasprowych Wierch, Gubałówkę, spacer Doliną Kościeliska, wyjście do Morskiego Oka,

 

2014-06-04 -

                        

               Premie efektywnościowe 2014 w Fiat Services, Sistema Poland, Delfo Polska   

 

Kończąc temat tegoroczej premi efektywnościowej w poszczegółnych Spółakch w których ona funkcjonuje prezentujemy tabele dla Spółek - Fiat Services Polska i Sistema Poland Oddział Tychy i Bielsko-Biała oraz Delfo Polska.

2014-05-28 -

 

       Premia efektywnościowa 2014 w  Comau Poland i Sirio Polska 

 

W dniu dzisiejszym 28 maja 2014 kolejne dwie Spółki z Grupy Fiata zaprezentowały tabele Premii Efektywnościowej, która zostanie wpłacona 10 czerwca. Spółka Comau Poland Sp. z o.o.  wypłaci takie same kwoty na poszczególnych grupach jak Fiat Auto Poland, natomiast Sirio Polska zgodnie z zapisami Zakładkowy Układu Zbiorowego Pracy wpłaci 75% wartości premii z Fiat Auto Poland.

Comau Poland Tabela premii                                Sirio Polska Tabela premii

 

 

2014-05-21 -

                                                                              ZUS czy OFE?

Pod takim hasłem w dniu 19 maja 2014 Zarząd naszego Związku wraz z Radą Powiatową OPZZ w Bielsku-Białej zorganizował konferencje tematyczną w temacie „ZUS czy OFE wybór należy do ciebie”
Zgodnie z ustawą z dnia 6 grudnia 2013 o zamianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych każdy członek OFE ma do końca lipca podjąć decyzję, gdzie będzie kierowana cześć jego indywidualnej składaki emerytalnej do ZUS czy OFE?
Zasady funkcjonowania systemu emerytalnego oraz jego obecne zmiany swoim bardzo fachowym wykładem przybliżył ekspert OPZZ kol. Andrzej Strębski.
 

2014-05-10 -

                       ZUS czy OFE - wybór nalezy do Ciebie

 

 

Pod takim hasłem Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych przygotowało kampanię informacyjną skierowaną do naszych członków oraz pozostałych pracowników zainteresowanych tą tematyką. W okresie od 1 kwietnia 2014 do 31 lipca 2014 każdy obecnie członek OFE musi podjąć stosowną decyzję ZUS czy OFE ?

 

Aby ułatwić szukanie odpowiedzi na to pytanie Zarząd naszego Związku korzystając z eksperta OPZZ kol. Andrzeja Strębski zorganizował konferencję poświęconą temu tematowi w dniu 19 maja 2014 o godz. 11.00 w sali konferencyjnej SDH Klimczok ul. Cyniarska 11 w Bielsku-Białej. W związku z ograniczoną ilością miejsc na sali prosimy osoby zainteresowane udziałem w tej konferencji o kontakt z siedzibą Związku.

www.kompmar.net.pl