Spółki / Aktualności > Aktualności ogólneAKTUALNOŚCI
NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

2014-05-09 -

Oficjalnie (i nieoficjalnie) o planach produkcyjnych dla europejskiej części Fiata

 

Źródło: AutomotiveSuppliers.pl, ANE, FCA 
 

Według informacji z portalu AutomotiveSuppliers.pl, podczas tygodniowego FCA Investor Day kierownictwo Grupy FCA Fiat Chrysler Automobiles niestety nie  ujawniło gdzie będą produkowane nowe modele marki Fiat.

W swoim wystąpieniu Olivier François, odpowiadający za markę Fiat przedstawił daty uruchomienia poszczególnych modeli na wybranych rynkach, w tym na EMEA (Europa, Bliski Wschód oraz Afryka).
Wiemy, że w latach 2015 - 2018 zostanie uruchomiona produkcja siedmiu kolejnych modeli. Tyle wiemy "kanałem" koncernowym. Jak informuje "Automotive News Europe" (ANE) Fiat w tureckim zakładzie Tofas będzie wytwarzał nowy kompakt w trzech wersjach nadwoziowych, w tym pierwsze kombi od czasu Stilo Multiwagon (2008 r.).

2014-05-08 -

                                                          1 maja 2014 - Godna praca, dość umów śmieciowych

 

 

Podobnie jak w roku ubiegłym odpowiadając na apel naszej centrali związkowej - Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych – 50 osobowa grupa naszych związkowców wzięła udział w 1 majowej manifestacji w Warszawie pod hasłem – „Godna praca dość umów śmieciowych".

 

Gościem specjalnym tegorocznych obchodów był Martin Schulz - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który w swoim wystąpieniu podkreślił że tylko Europa Socjalna z dynamicznie rozwijającą się gospodarką, gwarantującą zatrudnienie, godną pracę i płacę może sprostać oczekiwaniom wielu milionów młodych europejczyków.

2014-04-11 -

1 maja w Warszawie

Godna praca, dość umów śmieciowych

 

Podobnie jak w roku ubiegłym w dniach 1-2 maja 2014 organizujemy wyjazd naszych członków Związku do Warszawy celem wzięcia udziału w manifestacji organizowanej przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, połączonych z możliwością skorzystania z basenów termalnych w Uniejowie oraz zwiedzenia Lichenia Starego. Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i ewentualny kontakt z siedzibą Związku.

2014-04-07 -

                           Nowy Zarząd PKZP przy Fiat Powertrain Technologies Poland Sp. z o.o. 

 

w dniu 7 kwietnia 2014 w trakcie Walnego Zebrania Delegaci wybrali nowy Zarząd Pracowniczej Kasy Zapomogowo Pożyczkowej funkcjonującej przy Fiat Powertrain Technologies Poland Sp. z o.o. którego Przewodnicząca została kol. Krystyna Szafranek. Skład 7 osobowego Zarządu uzupełniły nastepujące osoby:

2014-03-26 -

Walne Zebranie Delegatów 2014

 

W dniu 22 marca 2014 w Centrum Kongresowym Hotelu Dębowiec w Bielsku-Białej odbyło Walne Zebranie Sprawozdawczo-wyborcze naszego Związku na kadencję 2014 – 2019. W trakcie zebrania 52 obecnych delegatów wysłuchało sprawozdań z prac Zarządu Związku za lata 2009- 2014 zaprezentowanego przez Przewodniczącego Związku kol. Młynarczyka oraz Komisji Rewizyjnej zaprezentowanego przez kol. Figiela Marian.

W dyskusji panelowej delegaci zapoznali się z aktualną sytuacją w poszczególnych Spółkach, w których Związek prowadzi działalność statutową oraz z problemi z jakimi borykaliśmy się w nich, jako Związek. 

2014-02-20 -

 

           Wybory do PKZP przy Fiat Powertrain Technologies Poland Sp. z o.o. 

 

Zarząd Pracowniczej Kasy Zapomogowo Pożyczkowej funkcjonującej przy Fiat Powertrain Technologies Poland Sp. z o.o. poinformował że w dniach od 28 luty do 5 marca 2014 zostaną przeprowadzone wybory delegatów na Walne Zebranie Delegatów PKZP celem wyłowienia nowego Zarządu. Zgłaszanie kandydatów odbywać się będzie w dniach 20- 27 luty 2014 w siedzibach Zakładowych Organizacji Związkowych.

2014-01-09 -

Wybory 2014

 

W związku z dobiegająca do końca obecną kadencją 2009 – 2014 działalności naszego Związku, informujemy członków Związku, że na posiedzeniu Zarządu w dniu 8 stycznia 2014  zostały przyjęte następujące dokumenty i terminy wyborów do  władz Związku na kadencje 2014 – 2019.
 

2014-01-09 -

Bal  Metalowca 2014

 

Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa Fiat Auto Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej informuje, że w dniu 22 lutego 2014- sobota organizuje dla członków Związku Bal Metalowca w Kompleksie Gastronomicznym „Kameliowy Zakątek”, budynki ZIAD-u Bielsko-Biała Al. Armii Krajowej 220 (kierunek — Szyndzielnia, Szpital Wojewódzki)

 

 Szczegóły w pdf.


2014-01-09 -

                                                                                  Wakacje 2014

 

W tym roku Zarząd Związku ponownie przygotował dla naszych członków dwie oferty wyjazdowe.

 

Jeden w terminie od 10 do 22 czerwca 2014 do miejscowości San Saba k/Mesynny na Sycyli oraz drugą do miejscowości Saranda nad Morzem Jońskim Albania w terminie od 5 do 16 sierpnia 2014 (prawdopodobnie w pierwszym tygodniu przerwy urlopowej). Oferty zostały przygotowane wcześniej ze zwględu na oferowyne ceny przez biura podróży.

 

Osoby zainteresowane zapraszamy do oferty przygotowanej w formie pdf. po rozwinięciu.

 

 

2013-12-20 -

         Życzenia świąteczne

 

Boże Narodzenie jest dla każdego z nas czasem pokoju wzajemnej tolerancji i porozumienia. To czas, który pozwala nam cieszyć się niezwykle świąteczną atmosferą w gronie najbliższych osób. Niech tegoroczne Święta będą wyjątkowe i pełne ciepła, niosące chwile refleksji, gdy zatrzymamy się i wspomnimy kończący się rok, w którym często przeplatały się radość i smutek, sukcesy i wyrzeczenia.

Do pobrania

www.kompmar.net.pl