Spółki / Aktualności > Aktualności ogólneAKTUALNOŚCI
NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

 

 

2013-12-18 -

                                                                              New Pinto Poland Sp. z o.o.  

 

Pragniemy poinformować że z dniem 6 listopada 2013 na wniosek zatrudnionych w New Pinto Poland Sp. z o.o. pracowników, Związek nasz rozszerzył swoją działalność statutową o w/w Spółkę która ma swoja siedzibę w Bielsku-Białej na ul. Podwale 65.

New Pinto Poland Sp.z.o.o. jest firmą usługowo-produkcyjną działającą od 2005r. w branży motoryzacyjnej. Przedsiębiorstwo produkuje systemy anten  samochodowych oraz montuje wiązki elektryczne. W zakresie produkcji ściśle współpracuje z  ASK Poland Sp. z o.o. w Bielsku-Białej. Obecnie Spółka zatrudnia ok. 250 pracowników.                                            

                                          

 

2013-11-18 -

                                                Nagroda   świąteczna   2013 


Każdego roku po otrzymaniu wynagrodzenia za miesiąc październik, głównym tematem będącym przedmiotem dyskusji wśród pracowników zatrudnionych w Grupie Fiata i Spółkach ściśle kooperujących z Fiat Auto Poland, jest wysokość tegorocznej premii świątecznej wypłacanej przez firmy z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. Pod koniec października Zarząd naszego Związku skierował do wszystkich Spółek w których prowadzimy działalność statutową stosowne wnioski o przystąpienie do rozmów celem określenia wysokości nagrody świątecznej.

Poniżej prezentujemy tabelę zawierającą wysokości nagród w poszczególnych Spółkach, oraz terminy spotkań w poszczególnych Spółkach.

2013-10-23 -

                           Jesienny pobyt w Karkonoszach

 

Ponad 80 osobowa grupa naszych związkowców w dniach 19-20 października 2013  uczestniczyła w tegorocznym wyjeździe integracyjnym w Karkonosze. W czasie dwudniowego pobytu zwiedziliśmy: nieczynną kopalnie uranu w Kowarach, Park Miniatur Dolnego Śląska, Zamek w Książu oraz Górę św. Anny. Bazą noclegową był ośrodek Krucze Skały w Karpaczu. Piękna słoneczna pogoda oraz wspaniała atmosfera towarzyszyła naszym związkowcom przez cały czas.

 

Zapraszamy do galerii.

 

2013-09-19 -

                                                           Czy Tychy otrzymają nowy model ?

 

Czy zakłady Fiat Auto Poland S.A. otrzymają nowy model auta? To pytanie nurtuje całą Grupę Fiata w Polsce praktycznie od momentu decyzji o uruchomianiu Nowej Pandy Pomigliano.

 

Jak donoszą włoskie media a konkretnie dziennik "Corriere Della Sera" W ciągu najbliższych dwóch lat uruchomimy produkcję pięciu nowych aut pod marką Fiata - powiedział w wywiadzie dla tego dziennika Alfredo Altavilla, odpowiadający we włoskim koncernie za rynek EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Przedstawiciel Fiata nie zdradził gdzie będą one wytwarzane. Cztery z nowych modeli mają pojawić się jako rozwinięcie rodziny Fiata 500 a ostatni jako kolejna wersja Pandy.

 

Wypowiedz Alfredo Altavilla daje dużo optymizmu dla zatrudnionych w Grupie Fiata w Polsce i miejmy nadzieje że w najbliższym czasie zapadną konkretne decyzje ze strony Sergio Marcione, który w każdej wypowiedzi prasowej podkreślał znaczącą rolę zakładów Fiat Auto Poland w koncernie Fiata.


 

2013-09-16 -

                                                              Żądamy dialogu nie zadymy


 

Pod takimi hasłami w dniu 14 września 2013 na ulicach Warszawy protestowało ponad 100 tyś związkowców z trzech największych central związkowych - OPZZ, Solidarności i Forum. Jak zawsze w takim momencie nie mogło zabraknąć w tej manifestacji przedstawicieli naszej Federacji Metalowców, którzy blisko w liczbie 3 tys stawili się na apel naszej centrali. Z Bielska-Białej  z Grupy Fiata, Nemaku, Klingsporu, EnerSys, PSS Społem, ZUS - do Warszawy wyruszyło blisko 200 osób pod wspólnymi sztandarami OPZZ i Metalowców.

Zapaszmy do galerii
 

2013-09-04 -

                                                                                Jesienny pobyt w Karkonoszach

 

Zarząd Związku informuje, że w dniach 19 – 20 października 2013 organizuje wyjazd integracyjny dla naszych członków Związku w Karkonosze do miejscowości Karpacz. W trakcie pobytu będzie można zwiedzić następujące atrakcje turystyczne, - nieczynną kopalnię uranu w Kowarach, Park miniatur Dolnego Śląska w Kowarach, Zamek w Książu, Sanktuarium na Górze św. Anny.
 

Zapisy przyjmowane są w siedzibie Związku do 20 września 2013.

2013-08-21 -

 

                                    Dość lekceważenia Społeczeństwa ! ! !

                                   Tylko razem jesteśmy silni ! ! !

 

Pod takimi hasłami 3 Ogólnopolskie Centrale Związkowe w dniach od 11 do 14 września 2013 organizują w Warszawie dni protestu. Centrale Związkowe domagają się rzeczywistego a nie pozornego dialogu społecznego który został jednostronnie zerwany przez Rząd RP w ramach Trójstronnej Komisji.

Jako Związki żądamy od Rządu :

  • wycofania antypracowniczych zmian w Kodeksie Pracy
  • wycofania się z wprowadzonego podwyższonego wieku emerytalnego
  • ograniczenia stosowania śmieciowych umów o pracę
  • szybszego wzrostu płacy minimalnej

Jeżeli te kwestie i te sprawy nie są TOBIE obojętne przyłącz się do nas i aktywnie uczestnicz w organizowanych protestach. 

Jako Organizacja Związkowa organizujemy w dniu 14 września 2013 wyjazd na manifestację do Warszawy - wyjazd o godz. 4.00.

Osoby zainteresowane w wyrażeniu swojego niezadowolenia na ulicach Warszawy prosimy o kontakt z siedzibą Związku. Liczymy na liczne uczestnictwo niezadowolonych z obecnej sytuacji zatrudnionych.

 

 

 

 

2013-07-17 -

 Sytuacja na włoskim rynku motoryzacyjnym po 6 miesiącach 2013

 

Od lat najważniejszym rynkiem dla samochodów produkowanych w Tychach jest rynek włoski będący głównym odbiorcą naszych wyrobów. W roku ubiegłym producenci samochodów sprzedali tam blisko ponad 1,6 milionów aut, obecne wyniki za 6 miesięcy wskazuje że włoscy klienci mogą kupić o blisko 10 % mniej czyli ok. 1,4 miliona nowych aut. Poniżej prezentujemy przedruk z włoskiej prasy prezentujący wielkość sprzedaży oraz 10 najpopularniejszych modeli. Wśród pierwszej 10 jest 5 modeli produkowanych przez Grupę Fiata w tym dwa u nas - Lancia Y i Fiat 500 z łączną sprzedażą nieco ponad 50 tys. szt. Liderem jest Fiat Panda.

 

 

2013-05-29 -

 

Premie efektywnościowe w poszczególnych Spółkach

 

W miesiącu maju w trakcie spotkań z Dyrekcjami poszczególnych Spółek jako Organizacje Związkowe jesteśmy tradycyjnie informowani  o wysokości premii efektywnościowej. Wielkość tych premii jest rożna i jest uzależniona od różnych czynników. Spółki takie jak - Comau Poland, Delfo Polska, Sistema Poland, Sirio Polska mają je uzależnione bezpośrednio od wysokości premii w Fiat Auto Poland, Fiat Services ma ją jako średnia ze wszystkich Spółek Grupy Fiata, w Magneti Marelli czy Fenice Poland wynika ona w zapisów przyjętego w UZP konkretnego wzoru.

 

2013-05-06 -

                                    1 maja 2013 - Godna praca, dość wyzysku.

 

Odpowiadając na apel naszej centrali związkowej - Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych – ponad 40 osobowa grupa naszych związkowców wzięła udział w 1 majowej manifestacji w Warszawie pod hasłem – „Godna praca dość wyzysku". Razem z ponad 20 tysiącami pozostałych związkowców z różnych branż manifestowaliśmy swoje niezadowolenie wobec umów śmieciowych, zmian przygotowanych przez Rząd w Kodeksie pracy, zrzucania skutków kryzysu na barki ludzi pracy, ograniczania praw pracowniczych.
 

www.kompmar.net.pl