Spółki / Aktualności > FCA Poland


FCA Poland S.A.

Główna siedziba:

FCA Poland S.A.
43-300 Bielsko Biała
ul. Grażyńskiego 141
tel: 033 813 21 00

 

 

 

 


2014-01-31 -

                                                Fiat Chrysler Automoboles z siedzibą w Holandi  

 

Zródło:Rzeczpospolita 30.01.2014

 

Nie Detrioit i nie Turyn ma być nową siedzibą dla Fiat Chrysler Automoboles O takim wyborze zdecydował Sergio Marchionne, dyrektor zarządzający Grupy Fiat-Chrysler.

 

Zainteresowanych zapraszamy do lektury artykułu z Rzeczpospolitej z dnia 30.01.2014

 

 

 

2014-01-17 -

 

                     Marchionne o planach dla włoskich zakładów Fiata, a co z Tychami ?

 

Zródło:  AutomotiveSuppliers.pl

 

W minionym tygodniu Sergio Marchionne, dyrektor zarządzający Grupy Fiat-Chrysler, udzielił wywiadu włoskiemu dziennikowi "La Repubblica".

Odniósł się w nim nie tylko do ostatnio ogłoszonego przejęcia wszystkich udziałów w amerykańskim koncernie przez Fiata, ale także o planach dla zakładów we Włoszech.

" ....W Mirafiori będą produkowane Maserati, włączając jeden nowy SUV i coś czego jeszcze nie mogę zdradzić. W Melfi Fiat 500 X i mały Jeep, w Pomigliano Panda i może jakiś inny pojazd - powiedział Marchionne. - Pozostaje Cassino, które ze względu na swoją charakterystykę mogłoby być wskazane jako punkt "odrodzenia" dla Alfa Romeo. Obiecuję, kiedy plan zostanie wdrożony, cała sieć przemysłowa zostanie wykorzystana, oczywiście jeśli sytuacja na rynku na to pozwoli....."

2013-12-20 -

Gold Level WCM wart 800 zł.

 

W dniu wczorajszym (19.12.2013) Dyrekcja Fiat Auto Poland uwzględniając wnioski Zakładowych Organizacji Związkowych poinformowała że z związku uzyskaniem przez tyski zakład certyfikatu Gold Level WCM (World Class Manufacturing) w dniu 10 stycznia 2014 wraz z wynagrodzeniem za miesiąc grudzień wszystkim pracownikom Fiat Auto Poland zostania wypłacona jednorazowa nagroda w wysokości 800 zł.

 

2013-10-10 -

                                                    Posiedzenie Komisji BHP - Fiat Auto Poland

 

W dniu 9 października 2013 odbyło się posiedzenie Komisji BHP w Fiat Auto Poland, w trakcie której Dyrekcja Spółki pozytywnie odpowiedziała na wniosek Związków Zawodowych dotyczącego wzrostu ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej. Od 1 lipca ekwiwalent ten będzie wynosił 35 zł./miesięcznie, tak wiec z wynagrodzeniem za miesiąc wrzesień pracownicy otrzymają 105 zł. za 3 kwartał tego roku. W ramach komisji swoją działalność rozpoczął nowo wybrany Zakładowy Inspektor Pracy kol. Mieczysław Konieczny.

 

 

 

2013-08-20 -

                                              20 - lecie działalności Fiat Auto Poland w Polsce

                                                                            Czy będzie nagroda ?

 

W dniu 1 września tego roku przypada 20 rocznica oficjalnej działalności Fiat Auto Poland S.A. w Polsce a zarazem całej Grupy Fiata w Polsce. W tym czasie firma Fiat Auto Poland zanotowała liczne sukcesy na rynkach motoryzacyjnych, na których nasze modele były przebojami i znajdowały uznanie wśród rzeszy europejskich klientów. Przez ponad 20 lat na liniach montażowych w Bielsku-Białej i Tychach zostało wyprodukowanych blisko 7 milionów samochodów, w których wykonanie byli zaangażowani pracownicy wszystkich Spółek.

 

 

2013-07-05 -

 

                    Wyniki Wyborów Społecznej Inspekcji Pracy w Fiat Auto Poland

 

W dniach od 2 do 4 lipca 2013 oraz w dniu 15 lipca w Fiat Auto Poland zostały przeprowadzone wybory Społecznej Inspekcji Pracy na kadencję 2013 - 2017. W jedenastu okręgach obejmujących wszystkich pracowników zatrudnionych w Fiat Auto Poland zostało wybranych 24 wydziałowych Społecznych Inspektorów Pracy. Zainteresowanych zapraszamy do lektury komunikatów komisji wyborczej.

 

 

2013-06-28 -

 

Wybory Społecznej Inspekcji Pracy w Fiat Auto Poland

 

W dniach od 2 do 4 lipca 2013 w Fiat Auto Poland zostaną przeprowadzone wybory Społecznej Inspekcji Pracy na kadencję 2013 - 2017. W jedenastu okręgach obejmujących wszystkich pracowników zatrudnionych w Fiat Auto Poland zostanie wybranych 24 wydziałowych Społecznych Inspektorów Pracy, którzy będą pilnować przestrzegania przez pracodawcę bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Poniżej w załącznikach prezentujemy zatwierdzony przez Zakładowe Organizacje Związkowe Regulamin wyborów oraz listę zgłoszonych kandydatów na SIP.

2013-06-07 -

            Kolejne spotknie z Dyrekcją Fiat Auto Poland S.A.

 

W trakcie dzisiejszego spotkania 7.06.2013 Dyrekcji Fiat Auto Poland z Zakładowymi Organizacjami Związkowymi Dyrekcja FAP przedstawiła nastepujace informacje. Dokładne wyliczenie premii efektywnościowej za rok 2012 jako uzupełnienie danych z poprzedniego spotaknia. Odpowiadając na nasze pytanie jak będzie się ta premia kształtować w roku przyszłym mając na uwadze założenia produkcyjne poinformowała że może nastąpić kolejny spadek jej wartości o ok. 10 %

2013-05-16 -

                                           Negatywne stanowisko Dyrekcji Fiat Auto Poland S.A.

 

W trakcie dzisiejszego (16.05.2013) spotkania Dyrekcja Fiat Auto Poland odpowiedziała negatywnie na wnioski Zakładowych Organizacji Związkowych odnośnie podwyżek zbiorowych podtrzymując stanowisko z dnia 4 kwietnia, że w tym roku przewiduje wyłącznie podwyżki indywidualne poprzez zamianę kategorii zaszeregowania. Dyrekcja odpowiadając na pytanie Związków odnośnie czasu pracy - poinformowała że w miesiącach czerwcu i lipcu przewiduje się po 4 dodatkowe dni pracy w poszczególnych miesiącach.

2013-05-09 -

                                               Wspólne żądania płacowe do Fiat Auto Poland S.A.  

 

W dniu 30 kwietnia 2013 Zakładowe Organizacje Związkowe działające w Fiat Auto Poland S.A. w związku z brakiem zapowiedzianego przez Dyrekcję Spółki spotkania dotyczącego płac oraz biorąc pod uwagę dynamicznie zmieniającą się sytuacją w zakresie czasu pracy (dodatkowe dni zbiorowej pracy) a także powrotem do pracy ok. 150 osób wcześniej zwolnionych w ramach zwolnień grupowych. Związki Zawodowe wystąpiły ze wspólnym wnioskiem płacowym do Fiat Auto Poland S.A. - patrz załącznik PDF.

 

Mając na uwadze tegoroczne zawarte porozumienia płacowe - Nemack - 180 zł.. Magneti Marelli - 160 zł., Avio Polska - 200 zł., Electropoli Galwanotechnika - 100 zł. wstąpiliśmy z realnym żądaniem zwrostu płac ok. 200 zł. miesięcznie.

 

Dyrekcja odpowiadając na nasz wspólny wniosek zaplanowała spotkanie na dzień 16 maja. O przebiegu spotkania i rezultatach rozmów będziemy informować na bieżąco.

 

 

 

www.kompmar.net.pl