Spółki / Aktualności > FCA Poland


FCA Poland S.A.

Główna siedziba:

FCA Poland S.A.
43-300 Bielsko Biała
ul. Grażyńskiego 141
tel: 033 813 21 00

 

 

 

 


2012-06-26 -

Wspólny wniosek

Zakładowych Organizacji Związkowych do władz Fiata 

 

W związku z zaistniałą sytuacją tj. nadwyżką zatrudnienia w Fiat Auto Poland S.A. i przeprowadzaną przez Dyrekcję Spółki redukcją załogi w ilości 29 osób miesięcznie celem uniknięcia zwolnień grupowych, działające w Spółce niżej podpisane Zakładowe Organizacje Związkowe:

 • Metalowcy Fiat Auto Poland
 • NSZZ Pracowników Fiat Auto Poland S.A. i Spółek
 • ZZ Metalowcy Służb Centralnych
 • WZZ Sierpień 80
 • ZZIiT
 • ChZZ im. ks.J.Popiełuszki

zwróciły się do władz Fiata w Polsce i Turynie z wnioskiem o zwiększenie ilości odpraw dla zwalnianych pracowników.

Pismo do pobrania w pdf. 

2012-06-14 -

 

Spotkanie z Dyrekcją Fiat Auto Poland S.A. - 14 czerwca 2012

 

W trakcie dzisiejszego spotkania Dyrekcja Fiat Auto Poland, przedstawiła obecną sytuację w zakresie czasu pracy, która na ta chwilę przedstawia się następująco:

Do końca obecnego roku w planach produkcyjnych nadal pozostaje 23 dni postojowe, oprócz oczywiście przerwy urlopowej w dniach 30.07 do 17.08 oraz 24 i 31 grudnia,
 

Celem uniknięcia zwolnień grupowych zostało zawarte porozumienie mówiące że w dniach 25,26,27 lipca oraz 20 sierpnia tj. 3 dni przed przerwą zbiorową i 1 dzień po przerwie zbiorowej – nastąpi wstrzymanie działalności produkcyjnej i w tych dniach pracownicy będą mogli skorzystać z – urlopów taryfowych, opieki nad zdrowym dzieckiem, wolnego za krew, urlopu okolicznościowego (ślub, urodziny, zgony) lub też z urlopu bezpłatnego, który nie będzie miał wpływu na świadczenia wynikające z zakresu układu zbiorowego pracy tj. jubileusze czy wysługa lat .

2012-05-22 -

 

Spotkanie z Dyrekcją Fiat Auto Poland S.A.

22 maja 2012 - Tabela premii efektywnościowej 

 

W dniu 22 maja 2012 miało miejsce spotkanie Zakładowych Organizacji Związkowych z Dyrekcją Fiat Auto Poland S.A. na którym została zaprezentowana - Tabela premii efektywnościowej - oraz poinformowano że dni 4,5,6 czerwca będą dniami pracy.

 

 

 

2012-05-17 -

Spotaknie z Dyrekcją Fiat Auto Poland S.A. - 15 maja 2012

 

W dniu 15 maja odbyło się kolejne w tym roku spotkanie z Dyrekcją Fiat Auto Poland, na którym została zaprezentowana bieżąca sytuacja :

 • 26 maja ( praca za 8 czerwca) – ewentualny przestój,
 • 4,5,6 czerwca – również może nastąpić ewentualny przestój,
 • Dyrekcja będzie dokonywała zwolnień indywidualnych z przyczyń leżących po stronie pracodawcy (ok. 29 osób miesięcznie), po konsultacji z macierzystą organizacją związkową,
 • Dyrekcja może zwrócić się do pracowników o wzięcie 5 dni urlopów bezpłatnych do końca tego roku,

  Ze swej strony zgłosiliśmy :
 • w przypadku indywidualnych zwolnień należy uruchomić program odejść dobrowolnych z określeniem ilości odpraw wyższych niż przewiduje prawo tzn. powyżej 3 odpraw,
 • oraz nie widzimy potrzeby, aż tak radykalnych rozwiązań jak urlopy bezpłatne,   
   
  Kolejne spotkanie w dniu 22 maja prosimy o ewentualne e- maile

   

 

2012-04-23 -

 

 

 

Co dalej z premią efektywnościową ? cdn.

 

W listopadzie tamtego roku informowaliśmy o sytuacji w kwestii tegorocznej premii efektywnościowej, która naszym zdaniem celem utrzymania jej na poziomie 1 200 zł. powinna z dniem 1 stycznia 2012 roku wejść do stawek osobistego zaszeregowania. Jednak tak się nie stało ze względu na brak zgodny NSZZ Solidarności. Tak więc w tym roku zostanie ona wypłacona w wysokości 693 zł. średnio na jednego zatrudnionego.Powyższa decyzja ma również negatywny wpływ na pozostałe Spółki z Grupy Fiata korzystające z wyliczenie tej premii - Fiat Services, Comau Poland, Sirio Polska, Delfo Polska czy Sistema Poland. Jedyną Spółka w której pracownicy nie stracili ok. 500 zł. na błędnej decyzji kolegów z Solidarności do pracownicy Fiat Powertrain Technologies. W tej Spółce od 1 stycznia 2012 premia została włączona do stawek.

 

 

poniżej zapraszamy do lektury pisma Dyrekcji FAP jakie skierowała do NSZZ Solidarność

Informator Związkowy 26/2011

 

2012-03-19 -

Kalendarz czasu pracy na rok 2012

 

W piątek 16 marca 2012 w trakcie spotkania z Dyrekcją Fiat Auto Poland S.A. został doprecyzowany i podpisany przez Zakładowe Organizacje Związkowe - kalendarz czasu pracy na rok 2012 obejmujący - 20 dni zbiorowego urlopu wypoczynkowego, oraz przesunięcie czasu pracy - 2 dni. Jest on zasadniczo wiążący dla całej Grupy Fiata w Polsce oraz Spółek ściśle kooperujących z Fiat Auto Poland. Zainteresowanych zapraszamy do analizy kalendarza

 

 

                             

2012-01-12 -

 

             

                " Będzie nowe auto dla fabryki w Tychach " 

 

To tytuł dzisiejszego wywiadu 12.01.2012 r jakiego udzielił dla Rzeczpospolitej Dyrektor Generalny Fiata/Chrysler Sergio Marchione - zainteresowanych zapraszamy do lektury.

 

2012-01-11 -

    

       Pierwsze w tym roku spotkanie z Dyrekcją Fiat Auto Poland

 

W dniu 5 stycznia 2012 roku doszło do pierwszego w tym roku spotkania Zakładowych Organizacji Związkowych z Dyrekcją Fiat Auto Poland, w trakcie którego zostały omówione dwa zagadnienia - premia efektywnościowa oraz wstępny kalendarz czasu pracy

2011-12-31 -

 

Nowe ceny biletów autobusowych od 1.01.2012

 

W związku z ze wzrostem cen paliw, od nowego roku będą obowiązywać nowe ceny biletów dla pracowników Fiat Auto Poland i Spółek korzystających z dowozu do Zakładu w Tychach. Poniżej prezentujemy tabele obowiązujące na liniach z kierunku Bielska-Białej i okolic.

 

 

2011-12-30 -

 

                    Z  Fiat Auto Poland  do  Fiat Powertrain Technologies

 

W ostatnich dniach grudnia 2011 zostało zawarte porozumienie pomiędzy Dyrekcją Fiat Auto Poland a Zakładowymi Organizacjami Związkowymi dotyczące czasowego wypożyczenia pracowników z Fiat Auto Poland do Fiat Powertrain Technologies. Mamy nadzieje że pracownicy, którzy zdecydują się na podjęcie pracy na FPT w Bielsku-Białej znajdą w tekście porozumienia odpowiedż na liczne dotychczas zadawne pytania.

 

www.kompmar.net.pl