Spółki / Aktualności > Magneti Marelli


Główna siedziba:

ul. Zaruskiego 11
41-200 Sosnowiec,
Tel.: (32) 296 01 11
Fax: (32) 263 66 18

 


 
2019-05-13 -

 

Nowa Marka - Nowe Logo
 
 
       10 maja br. Calsonic Kansei i Magneti Marelli poinformormowały, że firma będzie fukcjonowała pod jedną światową marką - MARELLI.
MARELLI posiada 170 zakładów i centrów badawczo-rozwojowych w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i regionie Azji i Pacyfiku, zatrudniające 62 tys. osób.
 
Dzięki transakcji MARELLI będzie miało jeszcze lepszą pozycję do obsługi klientów na całym świecie, budując i różnicując swoją ofertę. Przejście na jedną markę jest ważnym krokiem w integracji obu firm (Calsonic Kansei i Magneti Marelli) i stawia MARELLI w jeszcze bardziej skutecznej konkurencji w skali globalnej.
Nowe logo jest hołdem dla długiej historii innowacji i doskonałości produkcyjnej, która przyniosła sukces firmie i jej klientom, poprzez włączenie kolorów firmowych z Calsonic Kansei (jasnoniebieski) i Magneti Marelli (ciemny niebieski). 

    Transakcja ta została zapowiedziana w październiku zeszłego roku. Ostatecznie FCA Group otrzymało około 5,8 mld euro. W związku z zakończeniem sprzedaży udziałowcy tego koncernu otrzymają ekstra dywidendę w wysokości około 2 mld euro (1,3 euro za akcję).
Wraz z zakończeniem transakcji CK Holding zmieni nazwę na Magneti Marelli CK Holdings. Siedzibą firmy będzie Mediolan.

  Połączona działalność Calsonic Kansei Magneti Marelli pozwoli stać się firmie 7. największym dostawcą motoryzacyjnym na świecie  ze sprzedażą na poziomie 14,6 mld mld euro.
 
 
2019-03-01 -

 

Plan Przemysłowy - wypłata elementów nie taka wysoka jak w poprzednich latach

 

        W dniu 28.02.2019 r. wpłyneła do nas informacja o wysokościach wypłacanych elementów wynikających z porozumienia z dnia 24.05.2016r. Z informacji wynika, że kwoty, które zostaną wypłacone pracowniokom Spółki Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko-Biała, są dużo mniejsze w porównaniu z kwotami które były wypłacane w poprzednich latach. Czym to jest spowodowane? Tej informacji brak w informacji jaka wpłyneła do Związku Zawodwego. Szczegóły w Informator Związkowy 13/2019

 

2019-01-25 -

 

Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko-Biała rozmowy płacowe na rok 2019 zakończone podpisaniem porozumienia.

 

     W dniu 25.01.2019 roku w Spółce Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko-Biała po długich negocjacjach płacowych zostało zawarte porozumienie płacowe dla pracowników Spółki na rok 2019. Wynagrodzenia zasadnicze pracowników wzrosną od stycznia 2019 r o 500 zł miesięcznie. Szczegóły w Informator Związkowy 5 2019

 

2018-10-26 -


Zmiany w Grupie Magneti Marelli

 

      Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej, pragnie poinformować członków Związku Zawodowego oraz wszystkich pracowników Spółki Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko-Biała, iż w ostatnich dniach zostaliśmy poinformowani o rozpoczeciu transakcji z japońską firmą Calsonic Kansei.

      Firmy nawiązują ze sobą wspólpracę w celu utworzenia jednego dużego przedsiębiorstwa producyjnego pod nazwą Magneti Marelli CK Holdings. Jak wynika z naszych informacji proces ten potrwa ok sześciu miesięcy.

     Jako Organizacja Związkowa mamy nadzieję że powstanie tak dużego przedsiębiorstwa pozwoli na większy rozwój zdolności obsługi klijentów na całym świecie co przełoży się  na zwiększeniu kondycji finansowej oraz uzupełni linię produktów.

 

 

2018-09-27 -

 

Koniec planu przemysłowego w Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko-Biała Sp. z o. o.

 

       Plan Przemysłowy jaki był zawarty w Spółce na lata 2016-2018, który dawał przyrost płacy rocznej w postaci nagród jednorazowych wypłacanych w miesiącu marcu poszczególnych lat oraz premiach kwartalnych w tym roku wyczerpuje swoją moc.Według zapisów porozumienia ostateczne rozliczenie planu nastąpi w miesiącu kwetniu 2019. NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej wspólnie z innymi Organizacjami Związkowymi wystąpiła do Dyrekcji Spółki z żądaniem wzrostu funduszu płac na rok 2019. Szczegóły w Informatorze Związkowym 39/2018 MM

 

 

2018-05-25 -

 

Premia efektywnościowa oraz dodatek do przepracowanych sobót!!!

 

       W dniu 25.05.2018 roku miało miejsce spotkanie Przedstawicieli Dyrekcji Spółki z Organizacjami Związkowymi, na którym została ogłoszona wysokość tegorocznej premii efektywnościowej oraz zostało podpisane porozumienie dotyczące dopłat do sobót o które  jako Związek Zawodowy zabiegaliśmy. Szczegóły w Informatorze Związkowym 29/2018

 

 

2018-02-26 -

 

Premia za wydajność w 2017 roku ogłoszona.

 

         W dniu 23.02.2018 roku odbyło się spotkanie Dyrekcji Zakładu z Organizacjami Związkowymi działającymi na terenie Spółki, na którym zostały przedstawione dane za 2017 rok oraz została ogłoszona premia za wydajność za rok 2017. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w Informatorze Zwiąkowym 14/2018

 

 

2017-09-29 -

 

 

 

 v                                                                             Po spotkaniu w Magneti Marelli

 

                             Wczoraj w dniu 28.09.2017r odbyło sie spotkanie Dyrekcji Spółki z           organizacjami związkowymi działającymi na terenie zakładu.Przedmiotem spotkania było omówienie sytuacji i planów przemysłowych spółki  w IV kwartale roku.

Szczegóły w Informator Związkowy 19/2017

 

 

2017-08-22 -

 

                Dopłaty za nadgodziny!!!

       W dniu wczorajszym Zarząd NSSZ Pracowników FCA Poland i Spółek w Bielsku -Białej zawnioskował do Dyrekcji Personelu i Organizacji Magneti Marelli Suspension System Poland o zorganizowanie spotkania,które pozwoli rozwiązać zaistniały problem i uniknąć konfliktów pracowniczych. Wnisek o zorganizowanie spotkania
 

 

2016-10-03 -

                                                        Zmiana czasu pracy w Magneti Marelli

 

W dniu 3 października 2016 w trakcie spotkania Zakładowych Organizacji Związkowych działających w Magneti Marelli z przedstawicielami Dyrekcji Spółki dokonano zmiany czasu pracy dla pracowników zatrudnionych z Zakładzie Zawieszeń.  I tak sobota 15 października  będzie dniem roboczym natomiast piątek 28 października  będzie dniem wolnym. Zmiana czasu pracy podyktowana jest sytuacją u głównego kontrahenta jakim jest FCA Poland.

 

www.kompmar.net.pl