Strona główna


Witamy na naszej stronie.... zalecana przeglądarka Mozilla Firefox

aktualnosci

26 - 09 - 2019   

 

Nowy Przewodniczący OPZZ

 

 

   

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych ma nowego Przewodniczącego. Głosami członków Rady OPZZ został nim Andrzej Radzikowski, który do tej pory pełnił funkcje Wiceprzewodniczącego OPZZ.

 


02 - 09 - 2019   

Bieszczady 2019

 

    Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej informuje, iż w dniach 27-29.09.2019 roku organizuje wyjazd szkoleniowy połączony z możliwością zwiedzania Huty Szkła w Krośnie, Polańczyka oraz Sanoka. Szczegóły wyjazdu w Bieszczady 2019

Szczegółowe informacje można uzykać kontaktując się z naszym biurem Związkowym

 

 

 

 


28 - 08 - 2019   

 

Pracownicze Plany Kapitałowe

 

 

     Koleżanki i Koledzy okres wakacyjny dobiega końca i dla większości z nas urlop wypoczynkowy jest już na nami. Mamy nadzieję, iż w naszej pamięci zostaną same dobre wspomnienia z wakacji, jak również odpoczęliśmy od codziennych spraw. Jednak wszystko co dobre szybko sie kończy i już przed nami kolejne wyzwania. W najbliższym czasie czeka nas proces wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych.Co to jest PPK? Kto może w tym uczestniczyć? Jakie korzyści daje ten program?

W związku z licznymi pytaniami postanowiliśmy w wielkim skrócie dla członków Związku Zawodowego oraz pracowników Spółek w których prowadzimy swoją działalność statutową przygotować Informator PPK.  w którym odpowiadamy na podstawowe pytania. Zdajemy sobie sprawę, iż temat PPK jest bardzo rozległy, stąd odpowiadamy indywidualnie na wszystkie pytania jakie do naszej Organizacji są ostatnio kierowane czy to drogą e-mail czy telefonicznie. Uważamy, że temat Pracowniczych Planów Kapitałowych to bardzo ważna oraz indywidualna decyzja każdej uprawnionej osoby do korzystania z tego programu, gdyż dotyczy wysokości naszych świadczeń emerytalnych w przyszłości. Stąd gorąco zachęcamy do kontaktu z Nami aby dokładnie poznać szczegóły Pracowniczych Planów Kapitałowych.

 

Przewodniczący

Krzysztof Laszczak

 

 


26 - 07 - 2019   

 

Szanowni Państwo

 

 

Dobiega końca czas mojej pracy zawodowej. To uczucie nowe, z którym każdy musi się zmierzyć a dosięga nas nieubłaganie szybko. Po 46 latach pracy jestem zdecydowany i gotowy na zmianę planu dnia w moim życiu. Mam wiele jeszcze marzeń i z nadzieją oczekuję, że zdrowie pozwoli na ich realizację i spełnienie. Dziś pragnieniem moim jest przede wszystkim złożyć na Państwa ręce, każdego z Was z osobna gorące jak najszczersze podziękowania za całe dobro, które otrzymałem w każdej formie. Dziękuję za każde miłe, ciepłe i szczere słowo za wszelką pomoc i wsparcie w realizowaniu zadań i celów, które na mnie były nakładane z racji pełnionej funkcji. Dziękuję za każdy odruch człowieczeństwa w codziennych kontaktach. Zachowam te chwile we wdzięcznej pamięci. Zapewniam, że było dla mnie wielkim honorem móc poznać tak zacnych ludzi i przeżyć z Wami wspólnie aż tyle lat w atmosferze wzajemnego szacunku. Wraz ze słowami podziękowania przyjmijcie proszę życzenia dobrej, spokojnej i dostatniej przyszłości znakomitego zdrowa i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

 

  Z wyrazami szacunku

Stanisław Młynarczyk

 


12 - 07 - 2019   

 

Shiloh Industries Sp. z o.o. w Bielsku-Białej ostatnią Spółką w której zostało zawarte porozumienie płacowe

 

       W dniu 11.07.2019 roku zostało zawarte porozumienie płacowe dla pracowników Spółki Shiloh Industries Sp. Z o.o. w Bielsku-Białej na rok 2019 oraz 2020.

Pracownicy bezpośrednio i pośrednio produkcyjni otrzymają wzrost wynagrodzeń o kwotę 200 zł (brutto) miesięcznie od 1.05.2019r. Oznacza to że wraz z wynagrodzeniem za miesiąc Lipiec 2019 pracownicy otrzymają wyrównanie w kwocie 400 zł.

Od 1.05.2020r. pracownicy otrzymają podwyżkę płacy miesięcznej w kwocie 140 zł (brutto) oraz dodatkowo w momencie wdrożenia nowego systemu płacowego nad którym prace już trwają i będą kontynuowane po przerwie urlopowej pracodawca zabezpieczył kwote w wysokości 40 zł na kązdego pracownika .Podwyżka będzie uzależniona od oceny indywidualnej pracownika.

Prace nad nowym systemem wynagradzania to bardzo złożony proces który po zakończeniu powinien rónież przynieśc wzrosty wynagrodzeń dla pracowników Spółki którzy na chwilę obecną są dużo poniżej w płacach jakie kształtują sie na rynku lokalnym.

Koleżanki i Koledzy w Spólce jako benefit jest uruchomiony program Pracowniczych Planów Emerytalnych. Zachęcamy do wstępowania do tego programu. Jest to program w którym pracownik ponosi tylko koszt podatku od składki jaką wpłaca pracodawca na indywidualne konto pracownika, które ma w przyszłosci zasilić emerytury.

 

 


05 - 07 - 2019   

 

Fenice Poland SP. z o.o. dwuletnie porozumienie płacowe

 

  W dniu 4.07.2019 r. odbyło sie kolejne spotkanie Organizacji Zwiazkowych z przedstawicielami Dyrerekcji Spółki na którym zostało zawarte porozumienie płacowe dla pracowników Spółki.

Pracownicy otrzymają:

 

1. Od 01.07.2019 r. wzrost płacy zasadniczej w równej wysokości dla każdego pracownika o kwotę 218 zł (brutto) co wraz z premia daje kwotę 250 zł brutto

 

2. Od 1.10.2019 r. wzrost dodatku do pracy w ruchu ciągłym o kwotę 150 zł który po wzroście będzie wynosił 390 zł brutto

 

3. Od 1.01.2020 r. wzrost płacy zasadniczej w równej wysokości dla każdego pracownika o kwotę 218 zł (brutto) co wraz z premia daje kwotę 250 zł brutto

 

     Ponadto od 1.01.2020 r zostanie zmieniony zapis w ZUZP dotyczący sposobu naliczania dodatku do Ruchu Ciągłego. Dodatek Ruchu Ciągłego będzie wyniosił 18 % minimalnego wynagrodzenia za prace ustalanego według odrębnych przepisów.

Przedstawiciele pracodawcy zapewnili nas, że w przyszłym roku zostaną zorganizowane spotkania na których szeroko zostaną omówione m.in dodatki funkcyjne w Spółce

 

 

 


17 - 06 - 2019   

 

Zmiana adresu biura Porad Prawnych

 

 

Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Miedzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej, informiuje członków Związku Zawodowego, iż w ostatnich dniach nastąpiła zmiana adresu biura bezpłatnych Porad Prawnych, które są udzielane przez Mec. Łukasza Brachowskiego.

Nowy adres biura : 43-300 Bielsko - Biała Plac Św Mikołaja 2/3 tel. 501 - 579 -339

 

Za Zarząd

Krzysztof Laszczak

  


31 - 05 - 2019   

 

Z głębokim żalem pożeganaliśmy ś.p. Przewodniczącego Jana Guza

 

W dniu 29.05.2019 roku w Białej Podlaskiej odbyły sie uroczystości pogrzebowe ś.p. Przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Kol. Jana Guza. W ostatniej drodze towarzyszyli mu: rodzina, przyjaciele, przedstawiciele strony rządowej, politycy, organizacje związkowe i organizacje pracodawców Rady Dialogu Społecznego, przedstawicie ogólnopolskich organizacji związkowych, przedstawicie wojewódzkich i powiatowych struktur OPZZ oraz przedstawicie międzyzakładowych i zakładowych organizacji związkowych należących do OPZZ.

Kronika Związkowa 31.05.2019

 

 

 


30 - 05 - 2019   


Premia Efektywnościowa 2019

 

Jak co roku wraz z wynagrodzeniem za miesiąc maj zostanie wypłacona premia efektywnościowa pracownikom w Spółkach, w których taki element wynagradzania jest zapisany w Układzie Zbiorowym Pracy czy w Regulaminie Wynagradzania. Poniżej przedstawiamy tabele premii efektywnościowej w poszczególnych Spółkach:

 

FCA Poland S.A.

Fenice.

Magneti Marelli.

Sirio.

FCA Services/Sadi Polska

MA Polska S.A.

Sistema Bielsko/Tychy

 

 

 

 


22 - 05 - 2019   

 

Wrocław - Oceanarium - Zoo

 

Zarząd NSZZ Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej informuje, że w dniu 08 czerwca 2019 roku (sobota) organizuje wyjazd integracyjno-rodzinny dla członków naszej Organizacji oraz najbliższych członków rodzin do Wrocławia połączny z wejściem do ZOO na ternenie którego znajduje się Oceanarium z fauną i florą Afryki. Zapisy wraz w wpłatą można dokonywać w biurze związkowym jak równiez telefonicznie. szczegóły w Wrocław ZOO 2019